Gry pamięciowe MEMORY dla dzieci – jak grać, po co grać?

2019-08-21
Gry pamięciowe MEMORY dla dzieci – jak grać, po co grać?

Za oknem deszcz, śnieg, wiatr? Pogoda pokrzyżowała Ci plany? Może wcale nie, bo to doskonała okazja do gry w kultowe memory. Oczywiście piękna pogoda to równie dobry powód, by zagrać w grę pamięciową, chociażby na kocu piknikowym. Przekonaj się sam.


Zasady gry memory - wersja podstawowa


 

1. Przygotowanie do gry

Jak się gra w memory? Z ogromnym uśmiechem na twarzy! Otwórz pudełko i wysyp jego zawartość na stół lub dywan. W opakowaniu znajdują się kwadraciki, które są do siebie podobne parami (liczba par zależy od gry, którą wybierzesz, przeważnie jest to ok. 35-40 par). Teraz możesz je rozłożyć i pomieszać. Najwygodniej będzie, jeśli ułożysz kwadraty w rzędach, oczywiście obrazkami odwróconymi w stronę stołu (lub dywanu, zależy, co wybrałeś).

 

2. Przebieg gry

jak grać w memory - taka sama para

Teraz zaczyna się prawdziwa zabawa. :) Wybierzcie uczestnika, który rozpocznie grę i ustalcie między sobą kolejność. Zasady gry w memory są bardzo proste! (właściwie powinnam napisać to na samym początku). Przejdźmy więc do konkretów. Pierwszy gracz odkrywa dwa obrazki i sprawdza, czy są takie same:


jeśli obrazki są takie same - może je zabrać i odłożyć na bok. W nagrodę może odkryć dwa kolejne elementy.
jeśli po odkryciu kwadratów są one inne - należy je odłożyć i ponownie zakryć. UWAGA! Nie zapomnij jakie ilustracje odkryłeś i gdzie je odłożyłeś.

 

3. Następny ruch

Kolej teraz na następnego uczestnika. Kolejna osoba podnosi również dwa elementy. Sytuacja powtarza się jak przedtem. Gramy tak długo, aż odkryjemy wszystkie obrazki. Ważne!!! Musisz się skupić i starać się zapamiętać jak najwięcej, by później móc wykorzystać zapamiętane informacje i przechytrzyć przeciwnika.

4. Kto wygrywa?

To teraz najważniejsza informacja. Wygrana przypada osobie, która ma na swoim „koncie” najwięcej odkrytych par obrazków. Wiesz już wszystko o zasadach gry w memory, nic tylko grać! Pamiętasz o uśmiechu, prawda? Ta gra to przede wszystkim dobra zabawa. Jesteś w stanie zapamiętać położenie wszystkich obrazków iwygrać tę rozgrywkę? Wbrew pozorom to nie takie proste, przekonaj się sam!


 

Przydatne rady – gra w memory

memory jak grać

Koncentracja i skupienie to podstawa.
• Ta gra polega na kojarzeniu, musisz pamiętać dany obrazek i miejsce, w które go odłożyłeś.
• Jeśli nie pamiętasz, gdzie jest obrazek, który widziałeś już wcześniej, nie poddawaj się, w tej grze liczy się cierpliwość.
• Odłóż niepasujący obrazek DOKŁADNIE w to samo miejsce, to ułatwi zapamiętanie.
• Grajcie w memory razem z najbliższymi, to doskonała okazja, by spędzić czas razem i świetnie się przy tym bawić.

Oprawa graficzna – różne wzory kultowej gry pamięciowej

Elementy gry w memory to obrazki, na których może znaleźć się każdy motyw. Ćwicząc pamięć, przy okazji można poznać nowe gatunki zwierząt, zobaczyć przepiękne krajobrazy, nauczyć się znaków drogowych lub flag państw. Są także gry pamięciowe z bajkowymi postaciami, bohaterami komiksów i filmów dla dzieci. Wystarczy wybrać odpowiedni motyw gry Memory i cieszyć się czasem spędzonym aktywnie z rodziną i przyjaciółmi.

Wyćwicz swoją pamięć! - memory dla dzieci i dorosłych

Memory (z ang. pamięć) to nieprzypadkowa nazwa dla tej ponadczasowej gry. Gra w memory to doskonały trening dla naszego mózgu. Rozwija naszą pamięć i umiejętność analizowania. Pamięć to nasze „urządzenie”, o które warto odpowiednio zadbać. Zdarza Ci się czasem wejść do pokoju i zapomnieć, po co się przyszło? No właśnie, to oznacza, że pamięć trzeba ćwiczyć, będąc młodszym, ale również starszym. :)

Zagraj w memory i poznaj tajniki memo. Ćwicz spostrzegawczość i zdolność logicznego myślenia. Znajdź czas dla swojej pamięci!


Zobacz także inne artykuły na blogu sklepu internetowego OdiDodi.pl:

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019

Polecane

pixelpixel