Książki dla dzieci o sławnych ludziach

2020-09-29
Książki dla dzieci o sławnych ludziach

Książki dla dzieci to nieoceniona pomoc dydaktyczna, można dowiedzieć się z nich wiele o otaczającym nas świecie, historii, czy przyrodzie. Tym razem przygotowaliśmy listę najciekawszych tytułów o wybitnych ludziach, pisanych przystępnym językiem. Wśród nich znajdziecie książki z serii Mali WIELCY, Nazywam się... oraz Klub Małego Patrioty. Kim była Maria Skłodowska-Curie, co stworzył Leonardo da Vinci, co się stało z uchem Van Gogha? 

 


Książki z serii Mali WIELCY


Mali WIELCY to seria książeczek o inspirujących osobach przeznaczona dla dzieci. Pełna kolorowych ilustracji, pisana przystępnym językiem – zainspiruje dziecko do odkrywania świata, rozwijania pasji i dążenia do celu. Każda książka z bestsellerowej serii to biografia z mnóstwem ciekawostek i autentycznych zdjęć. Mali WIELCY w twardej oprawie z dużą czcionką skradną serca małych, WIELKICH czytelników. Poznajcie historie i marzenia wybitnych malarzy, naukowców, muzyków, projektantek i odkrywców.

Mali WIELCY. Coco Chanel

Poznajcie dziewczynkę, która zamiast bawić się lalkami, szyła dla nich prześliczne sukienki, później została szwaczką i występowała na kabaretowej scenie. Twórczyni fascynujących kapeluszy projektowała też ubrania dla gwiazd prosto z Hollywood. Dzięki niej znamy małą czarną i perfumy, obok których ciężko przejść obojętnie … Jak wyglądało dzieciństwo legendarnej projektantki mody? Jak brzmiało prawdziwe imię Coco? Dowiedzcie się więcej o kobiecie, która wymyśliła damskie garnitury i rozpropagowała opaleniznę.

Mali WIELCY. Coco Chanel

Autor: Maria Isabel Sanchez Vegara
Ilustrator: Ana Albero
Liczba stron: 32
Wydawnictwo: Smart Books

 

Mali WIELCY. Frida Kahlo

Zobaczcie, jak choroba może całkowicie zmienić życie małej dziewczynki. Frida Kahlo w dzieciństwie zachorowała na polio, później została poszkodowana w wypadku, a skutki odczuwała do końca życia, co stanowczo wpłynęło na jej twórczość. Kobieta malowała przede wszystkim autoportrety przedstawiające jej własną rzeczywistość, jej życie. Poznajcie wyjątkową artystkę i jej przejmującą historię o miłości, nadziei, niezwykłej odwadze i przezwyciężaniu wszelkich słabości.

Mali WIELCY. Frida Kahlo

Autor: Maria Isabel Sanchez Vegara
Ilustrator: Gee Fan Eng
Liczba stron: 32
Wydawnictwo: Smart Books

 

Mali WIELCY. Maria Skłodowska-Curie

Poznaj życiorys przyjaciółki Alberta Einsteina, jedynej kobiety-laureatki dwóch pokojowych Nagród Nobla i jednej z pierwszych kobiet, która zrobiła prawo jazdy. Jak kobiecie udało się odkryć dwa pierwiastki promieniotwórcze? Historia o kobiecie, której nie pozwolono studiować na polskim uniwersytecie to historia o prawdziwej determinacji, odwadze, wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i odkrywania świata.

Mali WIELCY. Maria Skłodowska-Curie

Autor: Maria Isabel Sanchez Vegera
Ilustrator: Frau Isa
Liczba stron: 32
Wydawnictwo: Smart Books

 

Mali WIELCY. Stephen Hawking

Kolejna książeczka o wybitnych ludziach z serii Mali WIELCY przedstawia historię niezwykłego chłopca z ogromną pasją, u którego zdiagnozowano nieuleczalną chorobę – stwardnienie rozsiane. Jako mały chłopiec Stephen uwielbiał obserwować niebo, rozmyślając wtedy o wszechświecie. Hawking osiągnął wiele sukcesów z zakresu matematyki i fizyki, co pozwoliło mu na dostanie się do prestiżowych uczelni Cambrige i Oksfordu.

Mali WIELCY. Stephen Hawking

Autor: Maria Isabel Sanchez Vegera
Ilustrator: Matt Hunt
Liczba stron: 32
Wydawnictwo: Smart Books


Książki z serii Klub Małego Patrioty


Książeczki z serii Klub Małego Patrioty to propozycje dla ciekawskich świata dzieci, które chcą poznać polskich artystów, naukowców, odkrywców, wynalazców i zdobywców. Dzięki lekturze tych tytułów poznasz ciekawostki ze świata prawdziwych gwiazd estrady, aktorów, tancerzy i wielu innych. Czy wiesz, kto sprzedał ponad milion egzemplarzy płyt w ciągu roku? Kto skonstruował pojazd ułatwiający kosmonautom poruszanie się po Księżycu? Jak nazywała się kobieta, która jako pierwsza opłynęła samotnie ziemię? Kto stoi za odkryciem źródła Amazonki? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w Klubie Małego Patrioty.

Polscy artyści

Polscy artyści - książka o sławnych ludziach

Polscy naukowcy

Polscy naukowcy - książka o sławnych naukowcach

Polscy odkrywcy

Polscy odkrywcy - książka o sławnych ludziach

Polscy wynalazcy

Polscy naukowcy - książka o wybitnych wynalazcach

Polscy zdobywcy

Polscy zdobywcy - książka o polskich zdobywcach

Autor: Dariusz Grochal
Ilustrator: Dariusz Grochal
Liczba stron: 12
Wydawnictwo: Skrzat

 


Książki z serii Nazywam się …


Książki z serii „Nazywam się” to książki o wybitnych osobach, przedstawione w pierwszoosobowej narracji. Dzięki temu czytelnik ma wrażenie jakby mógł osobiście poznać wybitnego artystę, malarza, czy wynalazcę. Cała seria książek jest pełna ciekawostek z życia sławnych ludzi, którzy odnieśli sukcesy w różnych dziedzinach. Poznamy bliżej m.in. Mikołaja Kopernika, czy Marię Skłodowską-Curię, dowiemy się więcej o ich osiągnięciach. Zbierz całą kolekcję biografii Nazywam się!

 Nazywam się Albert Einstein

Poznajcie biografię wybitnego fizyka okrzykniętego przez magazyn „Time” człowiekiem XX wieku. Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, autor teorii względności, prywatnie przyjaciel Marii Skłodowskiej-Curie. Osiągnął naukowy sukces pomimo raczej przeciętnych wyników w nauce. Dowiedz się więcej o autorze wzoru E=mc^2 i jego naukowych teoriach, odkryciach.

Nazywam się Albert Einstein

Autor: Lluis Cugota
Ilustrator: Gustavo Roldan
Liczba stron: 64
Wydawnictwo: Media Rodzina

 

Nazywam się Antoni de Saint-Exupery

Znacie „Małego Księcia” – ponadczasową, chwytającą za serce lekturę uwielbianą przez dzieci i dorosłych? Poznajcie więc jego autora i ciekawostki z jego życia! Czy wiesz, że Antoni de Saint-Exupery był pilotem? Gdzie studiował ten francuski pisarz? Co zainspirowało go do stworzenia jednej z najpopularniejszych teraz lektur szkolnych? Odpowiedzi na te pytania i wiele innych znajdziesz w książce z serii „Nazywam się...”.

Nazywam się Antoni de Saint-Exupery

Autor: Maritxell Marti
Ilustrator: Valenti Gubianas
Liczba stron: 64
Wydawnictwo: Media Rodzina

Nazywam się Fryderyk Chopin

Tym razem Poznamy wybitnego pianistę i kompozytora, który opowie nam historię swojego życia. Dowiemy się więcej o dzieciństwie Fryderyka, o jego pełnym ciepła domu przepełnionym muzyką, o wspaniałych, warszawskich koncertach i więcej o historii Polski, której w tym czasie nie było na mapie. Nazywam się Fryderyk Chopin to też opowieść o dorastaniu, poszukiwaniu własnej drogi, miłości i jednocześnie cierpieniu artysty.

Nazywam się Fryderyk Chopin

Autor: Aleksandra Zgorzelska
Ilustrator: Józef Wilkoń
Liczba stron: 64
Wydawnictwo: Media Rodzina

 

Nazywam się Jan Paweł II

W tej książce opowie o sobie Jan Paweł II – postać znana każdemu. Papież Polak będzie mówił o Bogu, relacjach z ludźmi, o swoim nietuzinkowym życiu. Czy wiecie, że Jan Paweł II uwielbiał górskie wędrówki, jazdę na nartach i pływanie, a jego ulubionym deserem były słodkie kremówki? Jesteście ciekawi, jak nazywali Karola Wojtyłę koledzy ze szkolnej ławki?

Nazywam się Jan Paweł II

Autor: Jan Góra
Ilustrator: Lucyna Talejko-Kwiatkowska
Liczba stron: 64
Wydawnictwo: Media Rodzina

 

Nazywam się Leonardo da Vinci

Przenieśmy się teraz do słonecznej Toskanii, gdzie poznamy bliżej malarza, rzeźbiarza, inżyniera, architekta, wynalazcę i prawdziwego Człowieka Renesansu, a to tylko jedna osoba. Na pewno słyszeliście o dziełach Leonarda da Vinci, kojarzymy go głównie z malarstwem i rzeźbą, ale czy wiedzieliście, że to właśnie on wynalazł korkociąg, młynek do pieprzu i makaron? Leonardo był także kreatywnym kucharzem i cukiernikiem.

Nazywam się Leonardo da Vinci

Autor: Antonio Tello
Ilustrator: Johanna A. Boccardo
Liczba stron: 64
Wydawnictwo: Media Rodzina

 

Nazywam się Matahma Ganghi

Cześć! To ja Matahma Ganghi. Wiecie, co oznacza moje imię? Matahma oznacza „wielki duchem”. Może wyglądam na bardzo nieśmiałego i pewnie myślicie, że mam na sobie prześcieradło, ale prawda jest inna. Całe moje życie bardzo chciałem pomagać słabszym, najuboższym i prześladowanym ze względu na pochodzenie oraz kolor skóry. Udało mi się tego dokonać bez używania przemocy, bo według mnie przemoc to najgorsza z możliwych forma walki o równość kobiet i mężczyzn.

Nazywam się Mahatma Gandhi

Autor: Lara Toro
Ilustrator: Mariona Cabassa
Liczba stron: 64
Wydawnictwo: Media Rodzina

 

Nazywam się Maria Skłodowska-Curie

Maria Skłodowska-Curie to laureatka aż dwóch Nagród Nobla, jednej z fizyki, drugiej z chemii. Razem z mężem Piotrem Curie odkryła polon i rad, a po śmierci ukochanego utworzyła Instytut Radu. Wybitna Polka podczas pierwszej wojny światowej udzielała pomocy rannym, używając do tego promieni Roetgenowskich.

Nazywam się Maria Skłodowska-Curie

Autor: Lluis Cugota
Ilustrator: Luisa Vera
Liczba stron: 64
Wydawnictwo: Media Rodzina

 

Nazywam się Matka Teresa z Kalkuty

Cześć! Z tej strony Matka Teresa z Kalkuty. Chciałam opowiedzieć Wam o moim życiu i o tym, jak pomoc drugiemu człowiekowi jest ważna. Jest ważna dla obdarowanego pomocą, ale i również dla nas, bo pomagając, możemy dostać o wiele więcej, niż byśmy się spodziewali. W zamian dostajemy radość, miłość i wolność. Od najuboższych nauczyłam się, jak cieszyć się z tego, co życie ma do zaoferowania, niekoniecznie posiadając to na własność.

Nazywam się Matka Teresa z Kalkuty

Autor: Carmen Gil
Ilustrator: Marcie Gall
Liczba stron: 64
Wydawnictwo: Media Rodzina

Nazywam się Mikołaj Kopernik

Kolejna książka biograficzna z serii „Nazywam się” o znanych postaciach nauki i kultury przybliży nam życiorys Mikołaja Kopernika. Słynny Polak znany jest przede wszystkim ze swojej teorii heliocentrycznej i dzieła „O obrotach sfer niebieskich”. Kopernik był astronomem, ale czy wiecie, że znał się równie dobrze na prawie i medycynie? Torunianin zdobywał cenną wiedzę na Uniwersytetach w Krakowie, Bolonii i Padwie.

Nazywam się Mikołaj Kopernik

Autor: Błażej Kusztelski
Ilustrator: Bogusław Orliński
Liczba stron: 64
Wydawnictwo: Media Rodzina

 

Nazywam się Pablo Picasso

Czy wiedzieliście, że Pablo Picasso już w wieku 14 lat miał swoją pierwszą wystawę w sklepie z parasolami? Wybitny malarz prowadził intensywne życie, kochał sztukę, kobiety i walki byków, co czasem prowadziło go do zguby. Dowiedzcie się więcej o jednym z najwybitniejszych artystów XX wieku, czytając „Nazywam się Pablo Picasso”.

Nazywam się Pablo Picasso

Autor: Eva Bargallo
Ilustrator: Violeta Monreal
Liczba stron: 64
Wydawnictwo: Media Rodzina


Nazywam się Stefan Wyszyński

Tym razem książka z serii „Nazywam się” przybliży nam życie Stefana Wyszyńskiego. Prymas Tysiąclecia miał bardzo duży wpływ na historię Polski. Kardynał szanował i kochał każdego bliźniego bez wyjątku, swoje życie całkowicie zawierzył Bogu. 7 czerwca tego roku miała odbyć się jego beatyfikacja, jednak z powodu pandemii została przesunięta na inny termin.

Nazywam się Stefan Wyszyński

Autor: Wojciech Widłak
Ilustrator: Bogusław Orliński
Liczba stron: 64
Wydawnictwo: Media Rodzina

 

Nazywam się Vincent van Gogh

Czy wiedzieliście, o tym, że Vincent van Gogh malował tylko przez 10 lat swojego życia, a w tym czasie powstało ponad 900 obrazów? Pierwsze skojarzenia ze słynnym malarzem to rudowłosy szaleniec bez ucha i jego słoneczniki. Właściwie, dlaczego szaleniec i co z tym uchem? Poznajcie wszystkie ciekawostki z życia artysty.

Nazywam się Vincent van Gogh

Autor: Carme Martin
Ilustrator: Rebeca Luciani
Liczba stron: 64
Wydawnictwo: Media Rodzina


Nazywam się William Szekspir

Cześć, tu Szekspir. Być albo nie być, oto jest pytanie. Znasz to prawda? To słowa, które wypowiedział Hamlet – postać stworzona przeze mnie. Na pewno też kojarzysz Romea i Julię i ich nieszczęśliwą miłość. Tworzyłem m.in. tragedie, komedie i wiele innych. Wiecie, że osobiście znałem królową Elżbietę I?

Nazywam się William Szekspir

Autor: Ferran Aleksandri
Ilustrator: Violeta Monreal
Liczba stron: 64
Wydawnictwo: Media Rodzina

 

Nazywam się Wolfgang Amadeusz Mozart

Czy wiecie, że Wolfgang Amadeusz Mozart między szóstym a dziesiątym rokiem życia objechał całą Europę, koncertując wspólnie ze swoją siostrą? Połowę swoich dzieł napisał między 8 a 19 rokiem życia. Poznaj lepiej Mozarta i jego biografię dzięki lekturze „Nazywam się Wolfgang Amadeusz Mozart”.

Wolfgang Amadeusz Mozart

Autor: Marti Maritxell
Ilustrator: Xavier Salomo
Liczba stron: 64
Wydawnictwo: Media Rodzina


Zobacz także inne artykuły na blogu sklepu internetowego OdiDodi.pl:

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020

Polecane

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixelpixelpixelpixelpixelpixel