Książki na dobranoc

2020-09-17
Książki na dobranoc

Czytanie książek dziecku przed snem to bez wątpienia świetna forma spędzenia z nim czasu, z którego płynie szereg korzyści. Po całym dniu pełnym wrażeń warto sięgnąć po lekturę do poduszki, która ułatwi malcowi zasypianie i wprawi go w dobry humor. Na które tytuły warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy! Poniżej przedstawiamy wartościowe, książkowe pozycje na dobranoc.


Dlaczego warto czytać dziecku książki na dobranoc?

Czy wiesz, że z badań przeprowadzonych w 2009 roku przez University of Sussex wynika, że aby zredukować stres nawet o 68%, wystarczy już 6 minut czytania przed snem?

Korzyści płynących z tej czynności jest o wiele więcej! Czytanie książek do poduszki dziecku pozwala na całkowite wyciszenie. Szkrab, słysząc kojący głos rodzica, uspokaja się i powoli zapada w spokojny sen. Co więcej, spędzanie wspólnie wieczoru czytając, wzmacnia więź między rodzicem a pociechą i ma pozytywny wpływ na emocjonalny rozwój malucha.

Dodatkowo zasypianki na zakończenie dnia to alternatywa dla dobranocek w telewizorze, gier komputerowych, czy bajek puszczanych na telefonie. W taki sposób unikniemy wieczornego przebodźcowania i zaśnięcie nie będzie wyzwaniem. Warto uczynić z wieczornego czytania rytuał, który z pewnością spodoba się całej rodzinie.


Książki ułatwiające zasypianie dla dzieciPucio mówi: DOBRANOC

Pucio mówi: DOBRANOC to książeczka do poczytania przed zaśnięciem, opowiada o sympatycznym chłopcu, który wieczorną porą wciąż ma siłę na zabawę, ale wokoło wszyscy już poszli spać. Dźwig, który zmęczył się pracą, drzewko, autko na parkingu, zabawki, a nawet budka z lodami odpoczywają, a niektórzy nawet chrapią.
Opowieści taty Pucia o zmęczonych przedmiotach sprawiają, że nasz ulubiony przedszkolak w końcu sam kładzie się spać. Poznaj wszystkie przygody chłopca i zobacz inne książeczki z serii Pucio. Więcej informacji znajdziesz w artykule: PUCIO – seria książeczek i gier dla najmłodszych.

Pucio mówi: DOBRANOC - książka do snu

Autor: Marta Galewska-Kustra
Ilustrator: Joanna Kłos
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 28


Zaśnij ze mną

Zaśnij ze mną to ciekawa alternatywa dla bajki na dobranoc dla dziecka. Książka inna niż wszystkie, bo tym razem to maluch wcieli się w rolę rodzica i spróbuje położyć książkę spać. Zadaniem najmłodszych będzie umycie ząbków razem z książeczką, skorzystanie z toalety, opowiedzenie historyjki na dobranoc. Co jeszcze sprawi, że nasza bohaterka poczuje się śpiąca? Zaśpiewajmy jej kołysankę, otulmy mięciutkim kocykiem, dajmy buziaka i zgaśmy światło. Czy to wystarczy?

Zaśnij ze mną - książka do poduszki

Autor: Cedric Ramadier
Ilustrator: Vincent Bourgeau
Wydawnictwo: Babaryba
Liczba stron: 18


Historia małej popielicy, która nie mogła zasnąć

Książka do snu dla najmłodszych opowiadająca historię sympatycznej popielicy, która nie może zasnąć, bo ma mnóstwo energii. Reszta zwierzątek szykuje się już do zimowego snu, więc brakuje im sił do wspólnych harców. Przyjaciele popielicy martwią się i bardzo chcą pomóc malcowi. Podają jej cenne wskazówki, z których sami korzystają, ale zmęczenie jest silniejsze od nich i po kolei zasypiają. Co zrobi myszka, kiedy wokoło wszyscy śpią? Lektura książki autorstwa Sabine Bohlman to idealna bajka na dobranoc dla dzieci. To także tegoroczna nowość.

Historia małej popielicy, która nie mogła zasnąć - książka do snu

Autor: Sabine Bohlman
Ilustrator: Kerstin Schoene
Wydawnictwo: Mamania
Liczba stron: 32


Kicia Kocia nie może zasnąć

Kicia Kocia to ulubiona kocia bohaterka maluchów. Kotka szykuje się do snu, umyła już ząbki, przebrała w pidżamkę i kładzie się do łóżka, ale nie może zasnąć. Kicia boi się ciemności i co teraz? Mama bohaterki ma i na to radę! Razem z córeczką sprawdzą każdy zakamarek w pokoiku, by upewnić się, że w domu nie grasuje potwór. Czy z szafy wyskoczy bestyjka? Sprawdźmy to, by potem móc spokojnie iść spać. Więcej o książeczkach z serii Kicia Kocia przeczytasz w artykule: Kicia Kocia – seria książeczek dla dzieci.

Kicia Kocia nie może zasnąć - książeczka na dobranoc

Autor: Anita Głowińska
Ilustrator: Anita Głowińska
Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 24


Dobranoc, mała pando!

„Dobranoc, mała pando!” należy do popularnej serii Akademia Mądrego Dziecka i podserii Pierwsze bajeczki. Propozycja dla najmłodszych miłośników pand, którzy nie mogą zasnąć. Piękne ilustracje i ruchome elementy to to, co spodoba się najmłodszym najbardziej. Wesoła historyjka o maluchu, którego rozpiera energia, a mama usilnie próbuje położyć go spać. Szkrab wspina się na drzewo i skrywa się wśród pędów bambusa. Mała panda w końcu jednak zjada kolację i zasypia przytulona w ramionach pandziej mamy.

Dobranoc, mała pando! - książka do snu dla dzieci

Autor: Nathalie Choux
Ilustrator: Nathalie Choux
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 10

Dobranoc, księżycu!

Dobranoc, księżycu to usypianka stworzona ponad 70 lat temu. Spokojna rymowanka opowiada o wieczornym rytuale zajączka w błękitnej pidżamce, który mówi: „Dobranoc!” wszystkim przedmiotom w swoim urokliwym pokoiku. Ta czynność wycisza malucha i powoli sprawia, że zwierzątko czuje się senne. Ponadczasowa książka na dobranoc została przetłumaczona na 14 języków i została sprzedana już w 50 milionach egzemplarzy.

Dobranoc, księżycu! - książka na dobranoc dla dzieci

Autor: Margaret Wise Brown
Ilustrator: Clement Hurd
Wydawnictwo: Smart Books
Liczba stron: 32


Dobranoc, gorylku!

„Dobranoc, gorylku!” to książka na dobranoc dla małych psotników, raczej do oglądania, niż do czytania, ze względu na małą zawartość tekstu. Wieczorną porą przeniesiemy się do zoo, gdzie będziemy obserwatorami psot małego gorylka, który wypuszcza wszystkie zwierzątka z klatek. Przyjaciele głównego bohatera udają się za dozorcą do domku, gdzie cichutko zasypiają. Bajka na dobranoc dla dzieci, mówiąca o potrzebie bliskości i ciepła.

Dobranoc, gorylku! - książeczka przed snem

Autor: Peggy Rathmann
Ilustrator: Peggy Rathmann
Wydawnictwo: Dwie siostry
Liczba stron: 34


Śpij, koteczku

„Śpij, koteczku” to wierszyki na dobranoc dla najmłodszych, opowiadające o kocich przygodach. Mały mruczek ma problemy z zaśnięciem, przeszkadza mu światło księżyca, a może tupot małych stóp? Czy uda mu się zasnąć? Sprawdźmy to!

Śpij, koteczku - książka do czytania przed snem

Autor: Wiesław Drabik
Ilustrator: Marta Ostrowska
Wydawnictwo: Skrzat
Liczba stron: 10


Masło śpi

„Masło śpi” to wesoła rymowanka idealna do czytania przed snem, opowiada o przedmiotach domowego użytku, które po kolei zasypiają. Książeczka ma specjalne okienka. Co kryje się pod nimi? Nietypowi bohaterowie to prawdziwe śpiochy (np. „Na podłodze śpią okruszki, niepotrzebne im poduszki...”). Oni już śpią i śnią, a Ty?

Masło śpi - książka do snu dla dzieci

Autor: Tina Oziewicz
Ilustrator: Agata Królak
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Liczba stron: 26


Kołysanki. Wiersze na dobranoc.

„Kołysanki. Wiersze na dobranoc” autorstwa Urszuli Kamińskiej to propozycja książki na dobranoc dla najmłodszych. W środku ciekawe opowieści o gwieździstym niebie, zasypiającym mieście, szumie nadmorskich fal, chrapiących zwierzętach i wielu innych. Czytanie tych historyjek przed snem odpowiednio wyciszy dziecko i sprawi, że błyskawicznie uśnie. Wesołe rymowanki i piękne barwne ilustracje zamknięte w twardej oprawie z pewnością będą pasowały do Waszej biblioteczki malucha.

Kołysanki. Wiersze na dobranoc. - książka do poduszki

Kołysanki. Wiersze na dobranoc - książka do snu

Autor: Urszula Kamińska
Ilustrator: Katarzyna Fus
Wydawnictwo: Greg
Liczba stron: 64


Bajki na dobranoc

Bajki na dobranoc do czytania to aż 29 wciągających historii, w których zawsze dobro przezwycięża zło. W środku opowiadania o miłości, przyjaźni, wzajemnym szacunku, empatii i odwadze. Każda z przedstawionych historyjek do poduszki kończy się morałem pochwalającym dobre zachowanie. Bajki na dobranoc od wydawnictwa Greg to książka zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Każdy znajdzie coś dla siebie – bajka o księżniczkach, a może czarownicach, historyjka o smoku, magii i ufoludkach i wiele innych!

Bajki na dobranoc do czytania dla dzieci

Autor: Małgorzata Białek
Ilustrator: różni ilustratorzy
Wydawnictwo: Greg
Liczba stron: 64


Wiersze na dobranoc

Radosne rymowanki na dobranoc sprawią, że maluch uspokoi się i wyciszy, co znacznie ułatwi zasypianie. Wierszowane bajki m.in.: o urwisie Kajtku, o królowej nocy, o Krainie Bajkalandii itd. są pisane dużą, wyraźną czcionką. Dzieci będą śledzić również przygody Królewny Złośnicy, sprytnego Macieja i Markotki.

Wiersze na dobranoc dla dzieci do poduszki

Autor: Agnieszka Nożyńska-Demianiuk
Ilustrator: Janusz Baszczak
Wydawnictwo: Martel
Liczba stron: 112


Usypianki

Usypianki autorstwa Urszuli Ryter to melodyjne rymowanki dla dzieci do czytania/nucenia przed snem. W środku znajdziemy 14 wierszyków o różnych bohaterach m.in. o biedroneczkach, gwiazdkach, małym, szarym kotku, bałwanku i słonku.

Usypianki dla dzieci na dobranoc

Autor: Urszula Ryter
Ilustrator: Katarzyna Michalska
Wydawnictwo: Martel
Liczba stron: 40


Opowieści do poduszki

„Opowieści do poduszki” to opowieść o małej dziewczynce o imieniu Kasia i jej magicznej, gadającej poduszce. Czy wiesz, że poduszki też śpią i śnią, a żeby zasnęły trzeba im opowiedzieć bajkę na dobranoc? Książeczkę zdobią piękne ilustracje Agnieszki Żelewskiej.

Opowieści do poduszki - książka dsnu dla dziecka

Autor: Wojciech Widłak
Ilustrator: Agnieszka Żelewska
Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 48


Bajki 5 minut przed snem

„Bajki 5 minut przed snem” to seria książek dla dzieci na dobranoc, w której dzieci znajdą swoich ulubionych bajkowych bohaterów. W środku krótkie opowiadania na dobranoc, których przeczytanie zajmuje dosłownie 5 minut. Przed snem przenieśmy się do Stumilowego Lasu, Krainy Czarów, Chłodnicy Górskiej, Wioski Smerfów, czy Krainy Lodu.

Bajki 5 minut przed snem Auta
Bajki 5 minut przed snem Klasyka Disneya
Bajki 5 minut przed snem Kraina Lodu
Bajki 5 minut przed snem Kubuś Puchatek i Przyjaciele

Bajki 5 minut przed snem Masza i Niedźwiedź

Bajki 5 minut przed snem Smerfy

Autor: Praca zbiorowa
Ilustrator: Praca zbiorowa
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 176


Zobacz także inne artykuły na blogu sklepu internetowego OdiDodi.pl:

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020

Polecane

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixelpixelpixelpixelpixelpixel