Książkowe nowości dla dzieci - lato/jesień 2020

2020-09-07
Książkowe nowości dla dzieci - lato/jesień 2020

 Mordercza Adelka. To się wszystko źle skończy …

Adelka to bohaterka inna niż wszystkie, ciężko będzie znaleźć tak charakterną dziewczynkę w innej książce dla dzieci. Ta urocza, rudowłosa piękność potrafi nieźle namieszać. W domu, czy w szkole – bez różnicy, wszędzie sieje zamęt.
W codziennych zmaganiach towarzyszy jej … tygrys, ale czy na pewno? Szykujcie się na sporą dawkę czarnego humoru! „Mordercza Adelka. To się wszystko źle skończy...” to zabawny komiks dla całej rodziny! We Francji sprzedano ponad 2 miliony egzemplarzy tej książki.

Mordercza Adelka. To się wszystko źle skończy.

Autor: Mr Tan, Miss Prickly
Wydawnictwo: Znak
Liczba stron: 96

 

Mikołajek. Nowy rok szkolny.

Nowe, szalone przygody małego psotnika powracają wraz z nowym rokiem szkolnym. Co tym razem przydarzy się Mikołajkowi? Czemu praca domowa akurat z arytmetyki zawsze jest początkiem kłótni w domu? Najlepsze, szkolne wybryki zebrane w jednej książce wywołają na twarzy czytelników szeroki uśmiech (bez względu na wiek).

Mikołajek. Nowy rok szkolny.

Autor: Goscinny Rene, Sempe Jean-Jacques
Wydawnictwo: Znak
Liczba stron: 144


Historia małej popielicy, która nie mogła zasnąć.

Tym razem książkowa propozycja dla najmłodszych, którzy nie mogą zasnąć. Z tym samym problemem zmaga się mała popielica, która wciąż ma mnóstwo energii do zabawy w przeciwieństwie do reszty, szykującej się do zimowego snu. Zwierzątka z okolicy próbują pomóc maleństwu, jednak bezskutecznie, bo same po kolei zasypiają. Co zrobić, gdy wszyscy wokoło śpią?

Historia małej popielicy, która nie mogła zasnąć.

Autor: Sabine Bohlmann, Kerstin Schoene
Wydawnictwo: Mamania
Liczba stron: 32

 

Mama w galopie.

Co może się zdarzyć, kiedy zawsze punktualna mama wyłączy budzik i pójdzie spać dalej? Co, jeśli wszyscy domownicy zaśpią? Jedno można powiedzieć z pewnością: to będzie fatalny dzień, a na końcu wydarzy się coś nieoczekiwanego. „Mama w galopie” to książka idealna dla dzieci powyżej czwartego roku życia.

Mama w galopie.

Autor: Jimena Tello
Wydawnictwo: Adamada
Liczba stron: 36


Książeczki z serii Mądra mysz z bohaterką Zuzią.

 

Wydawnictwo Media Rodzina przygotowało trzy kolejne tytuły: „Zuzia jeździ konno”, „Zuzia jedzie na wieś”, „Zuzia idzie do lekarza” "Zuzia w czasie pandemii".
Tym razem będziemy świadkami początku pięknej przyjaźni między Zuzią a Plamką, dowiemy się, że wcale nie tak łatwo jeździć na koniu. Przeniesiemy się też na wieś, gdzie Zuzia spędzi wakacje z Agnieszką. Koleżanka pokaże tytułowej bohaterce całą zagrodę i wyjaśni, skąd bierze się mleko. Pójdziemy również z Zuzią do lekarza na wizytę kontrolną. Zobaczymy także jak Zuzia radzi sobie w trudnym dla wszystkich czasie pandemii.

Zuzia jeździ konno.Mądra mysz.

Zuzia jedzie na wieś. Mądra mysz.

Zuzia idzie do lekarza. Mądra mysz.

Zuzia w czasie pandemii.


Autor:
Liane Schneider, Eva Wenzel-Burger
Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 24

 

Książki z serii Zły kocurek.

Czas na absolutny bestseller New York Timesa: „Zły kocurek spotyka dziecko” i „Zły kocurek. Obozowe szaleństwo”.
Poznajcie kocurka – złego kocurka, którego jedyną rozrywką jest ponad dwudziestogodzinna drzemka i dwa posiłki dziennie. Czy można się tym zmęczyć? Pewnie, że można, kiedy obok Ciebie jest jeszcze Dziecko i Szczeniaczek, które potwornie hałasują.
To może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? No prawie, bo nasz kocurek wybierze się na Obóz Wujka Muńka dla Zestresowanych Psów. Tak, tak, psów, bo nasz kocurek myśli, że jest psem! Jak kocurek odnajdzie się w nowej rzeczywistości? Książka dla miłośników dobrego humoru, kotów i … psów.

Zły kocurek i Dziecko.

Zły kocurek. Obozowe szaleństwo.

Autor: Nick Bruel
Wydawnictwo: Mamania
Liczba stron: 160

 

Wilcza nora.

Rosyjska Królowa Horroru przedstawia zupełną nowość dla miłośników kryminału i tych, którzy chcą poczuć dreszczyk emocji.
Wilcza nora to pierwsza część kryminalnego cyklu w zwierzęcym wydaniu.  Starszy detektyw Borsuk już wiele w życiu przeżył, najchętniej przeszedłby na emeryturę, tym bardziej że w Dalekim lesie nie dzieje się nic spektakularnego, wartego uwagi … do czasu morderstwa Zająca.
Czy to nie jest oczywiste, że za tą zbrodnią stoi nikt inny, jak wilk? Borsuk jednak nie chce wyciągać pochopnych wniosków i za wszelką cenę chce zdemaskować sprawcę. Czy z pomocą wiernych przyjaciół uda mu się rozwikłać zagadkę?

Wilcza nora.

Autor: Anna Starobiniec
Wydawnictwo: Dwie siostry
Liczba stron: 96

 

Kiedy nie możemy się przytulić.

Jeż i żółw uwielbiają tulenie i uściski, w ten sposób okazują sobie miłość. Co, jeśli zupełnie nagle staje się to ryzykowne? Nie można przytulić przyjaciela, podać mu ręki, a nawet zobaczyć. Jak poradzić sobie i odnaleźć się w nowej rzeczywistości? Jeżyk razem z żółwiem mimo przeszkód nauczą się, w jaki sposób okazywać sobie miłość. Druga część „Czy mogę się przytulić?” to wzruszająca opowieść o miłości w czasach pandemii.

Kiedy nie możemy się przytulić.

Autor: Eoin McLaughlin
Wydawnictwo: Mamania
Liczba stron: 56

 

Jaś i zaginiona księga gnomików.

Przeprowadzka na wieś była trudna dla Jasia. Chłopiec czuje się teraz samotny i przeokropnie mu się nudzi. Zwiedzając zakątki nowego domu, trafia na strych, gdzie nieoczekiwanie poznaje swoich nowych przyjaciół. Wejdź z Jasiem do świata pełnego magicznych stworzeń, czarodziejskich ksiąg i przerażających trolli. Czy przyjaźń pokona zło? Zobacz, co jeszcze może się wydarzyć, gdy u swego boku masz gnomiki.

Jaś i zaginiona księga gnomików.

Autor: Jarosław Cieśla
Wydawnictwo: Martel
Liczba stron: 96


Tosia i przygoda na plaży.

Co może się wydarzyć, kiedy postanowisz na wakacje zostać kimś zupełnie innym? Czy warto? Przeżyj niesamowitą przygodę z Tosią i zobacz, co może się stać, kiedy naprawdę bardzo pragniesz wyzbyć się swojej wybujałej wyobraźni, ale to silniejsze od Ciebie, a wokoło tyle się dzieje. Co tym razem przytrafi się małej dziewczynce z wybujałą wyobraźnią? Tosia i przygoda na plaży to kontynuacja bestsellerowej serii kryminalistycznej. Zobacz także: „Tosia i tajemnica geodety”.

Tosia i przygoda na plaży.

Autor: Magdalena Miecznicka
Wydawnictwo: Dwie siostry
Liczba stron: 160


Książeczki z serii: Mądra mysz. Mam przyjaciela ...

Dwie nowe książkowe propozycje od wydawnictwa Media Rodzina to „Mądra mysz. Mam przyjaciela piekarza” oraz „Mam przyjaciela trenera piłki nożnej”.
Nasz przyjaciel wstaje bardzo wcześnie rano, ponieważ z zawodu jest piekarzem. Tomek opowie nam o swojej pracy, a może nawet zdradzi przepis na najlepsze bułeczki z rodzynkami? Poznamy także tajniki dobrego treningu na boisku i weźmiemy w nim udział, ale wcześniej się rozgrzejemy. Poznamy również praktyczne wskazówki od samego trenera! Na koniec nasza drużyna weźmie udział w meczu o puchar Mądrej myszy.

Mądra mysz. Mam przyjaciela piekarza.

Mądra mysz. Mam przyjaciela trenera piłki nożnej.

Autor: Ralf Butschkow
Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 24


Wszyscy się liczą.

Wyjątkowa książkowa propozycja ucząca empatii i zrozumienia, wzbudzająca prawdziwe emocje, rozbudzająca ciekawość, ćwiczy również spostrzegawczość, a do tego można nauczyć się liczyć od 0 do 7,7 miliarda! Wszyscy się liczą to opowieść o mnie, o Tobie, o ludziach, relacjach, o świecie, o życiu.
Każdy z nas jest zupełnie inny, jednak każdy tak samo ważny! Obserwuj bohaterów, licz postacie, poznawaj ich marzenia, odkrywaj sekrety. Książka obrazkowa Kristiny Roskifte zdobyła wiele nagród i wyróżnień w tym w 2019 roku Nagrodę Literacką Rady Nordyckiej.

Wszyscy się liczą.

Autor: Kristin Roskifte
Wydawnictwo: Dwie siostry
Liczba stron: 64


M.U.Z.Y.K.A.

M.U.Z.Y.K.A to szósty tom bestsellerowej serii książek edukacyjnych. (Pierwszy tom: D.O.M.E.K.) Daj się ponieść dźwiękom i zobacz, jak tworzy się muzykę. We współczesnej muzyce, tak naprawdę może się zdarzyć wszystko, więc usiądź wygodnie i daj się porwać w świat nieoczywistych melodii, który z pewnością Cię zaskoczy. Muzyczną krainę przybliżą Wam m.in.: The Beatles, Madonna, John Cage, Paweł Szymański i wielu innych artystów.

M.U.Z.Y.K.A.

Autor: Michał Libera, Michał Mendyk
Wydawnictwo: Dwie siostry
Liczba stron: 224


Fantastyczny Pan Lis

Fantastyczny Pan Lis bez problemu wykrada pożywienie dla siebie i małych lisiątek, dziś też idzie na farmę, bo maluchom burczy w brzuchach, jednak dzisiaj wszystko ma się zmienić. Na rudzielca czeka mało przyjemna niespodzianka, tym razem trzej farmerzy nie odpuszczą. Czy liskowi uda się wszystkich przechytrzyć i wyjść z tego cało? Pan Lis ma już swój fantastyczny plan …
Autorem Fantastycznego Pana Lisa jest Roald Dahl, który napisał również :Charliego i Fabrykę Czekolady” oraz „BFG”. „Fantastyczny Pan Lis” doczekał się swojej ekranizacji w 2009 roku, w animowanym filmie głosami głównych bohaterów przemówili m.in.: Meryl Streep oraz George Clonney.

Fantastyczny Pan Lis

Autor: Roald Dahl
Wydawnictwo: Znak
Liczba stron: 144


Ooodjazd!

Wsiądź do pociągu, bo zaraz konduktor krzyknie: ooodjazd i ominie Cię ciekawa podróż. Na dziesięciu trójwymiarowych stronach przedstawiono fascynująca historię kolei. Przenieśmy się do 1829 roku, gdzie inżynier George Stephenson buduje właśnie rakietę, która już niedługo rozpędzi się do 40 km/h.
Wznieśmy się teraz ponad miasto koleją nadziemną i zobaczmy z góry Manhattan. Uwaga, uwaga następny przystanek: Szkocja i Latający Szkot. Co powiesz na szybszą przejażdżkę francuskim pociągiem rozpędzającym się do 200 km/h? Rozłóż dziesięciometrową panoramę i zobacz najsłynniejsze dworce, popularne pociągi, wiadukty i dymiące parowozy.

Ooodjazd!

Autor: Gerard Lo Monaco
Wydawnictwo: Dwie siostry
Liczba stron: 10


Zaklęcie zapomnienia.

Kontynuacja bestsellerowej powieści „Dzień życzeń” wprowadzi czytelnika w świat magii. Czy jedno życzenie, a może nawet trzy mogą zaważyć na całym życiu? Przemyśl dobrze życzenie, zanim zdmuchniesz świeczki. Mama wymyśliła życzenie, które po dziesięciu latach spowodowało rozpad całej rodziny.
Natasza pragnie, aby mama wróciła, ale czy na pewno powinno wracać się do przeszłości? Daria trzy życzenia ma jeszcze przed sobą. Kto by pomyślał, że to mogą być najważniejsze życzenia w życiu. Uwierz w magię, bo magia wierzy w Ciebie, jak mawia Ptasia staruszka.

Zaklęcie zapomnienia.

Autor: Lauren Myracle
Wydawnictwo: Mamania
Liczba stron: 352


Książeczki z serii: Pola mówi ...

Norweska seria książeczek o Poli właśnie powiększyła się o dwa tytuły: „Pola mówi: PADA!” oraz „Pola mówi: DZIDZIUŚ!”. Świat jest zupełnie inny, kiedy pada deszcz. Załóż kalosze i kurtkę przeciwdeszczową, parasol w dłoń i skacz przez kałuże razem z małą Polą. Pola dowiaduje się, że w brzuszku mamusi zamieszkał dzidziuś. Zastanawia się czy będzie miała braciszka, czy siostrzyczkę (bo wolałaby braciszka), ale czy to w ogóle jest konieczne? Przecież rodzice mają już ją.

Pola mówi: PADA!

Pola mówi: DZIDZIUŚ!

Autor: Irene Marienborg
Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 36


Jano i Wito na wakacjach.

Razem z Janem i Witem i całą rodziną wybierzmy się na egzotyczne wakacje. Zobaczymy słonia, kolorowe papugi, groźnego krokodyla i najgroźniejsze … komary. Poczekajcie, a co stało się z okularami mamy? Tam, tam, ta małpka je zabrała! Wyruszymy na wielkie poszukiwania i przeżyjemy niezapomniane przygody. Autorką serii książeczek z wesołymi bohaterami jest ceniony logopeda Wiola Wołoszyn, a zabawne, cieszące oko ilustracje wykonał Przemek Liput.

Jano i Wito na wakacjach

Autor: Wiola Wołoszyn
Wydawnictwo: Mamania
Liczba stron: 26


Książki z serii Świat dla Dociekliwych.

Xin cho! Wietnam dla dociekliwych to już szósty tom z serii Świat dla Dociekliwych. Jeśli fascynuje Cię kultura Wietnamu, chcesz poznać sekrety tego kraju i chętnie uciekniesz, tam gdzie pieprz rośnie to jest to książka dla Ciebie. Dowiesz się o wiele więcej o polach ryżowych, zobaczysz myszojelenie, poznasz lepiej krainę smoków. Dlaczego Wietnamczycy nigdy nie przeglądają się w lusterku wstecznym?
Po co im aż dwa kalendarze i jak się w tym nie pogubić? Czytając „Xin cho!” poznasz odpowiedzi na te i wiele innych nurtujących Ciebie pytań i pamiętaj, jeśli ktoś w Wietnamie zapyta Cię: „Jadłeś ryż?” to opowiedz mu jak się czujesz.

Xin cho! Wietnam dla Dociekliwych

Autor: Ton Van Anh, Monika Utnik-Strugała
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Liczba stron: 188

 
W książce: Banzai. Japonia dla dociekliwych. Zofia Fabjanowska-Micyk zaprasza nas do Kraju Kwitnącej Wiśni. W drugim tomie Świata dla Dociekliwych przeniesiemy się do Japonii. Szybko przekonasz się, jak wiele może Cię jeszcze zaskoczyć. W Japonii złodzieje najpierw zdejmują buty, a dopiero później okradają dom, ale czy na pewno to wyraz „grzeczności”? Poznaj ciekawostki, których nie znajdziesz w internecie. Skąd tak naprawdę wzięła się postać Hello Kitty? Co z tą czerwoną kropką na fladze?

Banzai. Japonia dla dociekliwych.

Autor: Zofia Fabjanowska-Micyk
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Liczba stron: 164


Frank and the Moon.

Ostatnia propozycja książkowych nowości dla dzieci i młodzieży to tytuł: „Frank i Księżyc” w języku angielskim. Książka opowiadająca o ogromnej, wręcz uzdrawiającej sile marzeń. Franek w przyszłości chciałby zostać astronautą. W sobotę chłopiec budzi się z gorączką i musi jechać do szpitala. Tam dowiaduje się, że potrzebna będzie operacja. Jak to operacja, przecież astronauta musi być silny! W szpitalu Frank poznaje koleżankę, która przywróci chłopcu chęć do życia.
„Frank and the Moon” to nie tylko zwykła książka, ale też słowniczek przetłumaczonych zwrotów, ćwiczenia pomocne w utrwaleniu materiału, a nawet gra memory.

Frank and the Moon. Frank i Księżyc.

Autor: Katarzyna Mojkowska
Wydawnictwo: Edgard
Liczba stron: 48


Zobacz także inne artykuły na blogu OdiDodi.pl:

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020

Polecane

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixelpixelpixelpixelpixelpixel