Nowa książka PUCIO na wsi
- Tytuł: Pucio na wsi. Ćwiczenia z mówienia i rozumienia dla dzieci.
- Autorka: Marta Galewska-Kustra,
- Ilustratorka: Joanna Kłos,
- Wydawnictwo: Nasza Księgarnia,
- Seria książek: PUCIO,
- Liczba stron: 40,
- Wiek: 2-3 lata, 3-6 lat,
- Rok wydania: 2022.
Co słychać na wsi? - akcja książki PUCIO na wsi
- Już blisko! Widzę kury, a z daleka macha nam babcia. Już nie mogę się doczekać aż odwiedzimy dziadków! Razem z całą rodziną zrobimy przepyszne konfitury, mmm … palce lizać. Pomożemy dziadkom w ogródku, ciekawe, jakie wyzwania na nas czekają.
- Słyszałam, że będziemy zbierać jajka, ulubiona kura dziadka lubi składać jajka w najdziwniejszych miejscach. Czy znajdziemy je wszystkie? (Poszukajmy na każdej stronie książki).
- O wiem! Odwiedzimy też stajnię i zbierzemy miód.
- Ja nie mogę się doczekać kiedy upieczemy chleb, babcia obiecała dać swój przepis.
- Jestem pewien, że czeka na nas sporo przygód. Na koniec lata odbędzie się nasz ulubiony festyn.
Dla kogo jest książka PUCIO na wsi?
Pucio na wsi to książka dla dzieci od 2 do 6 roku życia. Jak to możliwe, że Pucio spodoba się dzieciom w tak szerokim zakresie wiekowym? Wszystko dlatego, że autorka przygotowała ćwiczenia i zadania dla młodszych i starszych, odpowiednio dobrane do wieku.
Pucio – przewodnik w nauce mówienia i rozumienia
Pierwsze dwie strony autorka poświęciła na przydatne wskazówki dla rodziców, z których dowiedzą się, jak używać książki, by wspierać dziecko w nauce mówienia, a nawet czego unikać podczas zabawy z tą książką. Chodzi o to, by zachęcić dziecko do aktywnego słuchania, podejmowania wyzwań, opowiadania bez nacisku, jeśli dziecko nie zna odpowiedzi na zadane pytanie, bądź rozwiązania zagadki.
Na dole każdej strony znajduje się ramka, w której autorka podaje zadania, ćwiczenia dla poszczególnych grup wiekowych: 2-3 lata i 3-6 lat. Dla młodszych dzieci są to polecenia typu: pokaż, powiedz, co to. Dla starszych dzieci przygotowano trudniejsze zadania typu: pokaż w kolejności, opowiedz, powiedz co to.
Czego można nauczyć się z książki PUCIO na wsi?
Młodsze dzieci poznają nowe słownictwo związane ze wsią, uczą się aktywnego słuchania i koncentracji oraz ćwiczy spostrzegawczość. Podczas wspólnego czytania z dzieckiem można wskazywać palcem dane obiekty na obrazku, dzięki temu szkrab szybciej zapamięta słowo.
Książka jest pełna wyrazów dźwiękonaśladowczych, co pomaga bardziej wczuć się w historię i działa na wyobraźnię. Starsze dzieci uczą się koncentracji, logicznego myślenia i czytania ze zrozumieniem. Pomagają w tym zadania przygotowane przez autorkę.
Na końcu książki znajduje się podsumowanie i jeszcze jeden pakiet ciekawych zadań i zagadek do rozwiązania. W ten sposób można sprawdzić, co dziecko zapamiętało ze wspólnego czytania, jakie słowa poznało.
Książka pełna ciekawych zadań i wskazówek ze strony technicznej
Warto wspomnieć, że książka wykonana jest z grubej tektury, dzięki czemu posłuży nam naprawdę długo. Każda strona jest bogato ilustrowana, obrazki są przyjemne dla oka, a czcionka wystarczająco duża, by starsze dzieci mogły ją czytać samodzielnie.
Dlaczego warto mieć siódmą część książki o Puciu? - podsumowanie
✅ Książka przybliży dzieciom życie na wsi.
✅ Pucio na wsi to książka pełna ciekawych zadań i pytań. Szukanie odpowiedzi to będzie prawdziwa frajda dla dzieci.
✅ Ćwiczenia z mówienia i rozumienia rozwijają wiele przydatnych w przyszłości umiejętności, wspierają rozwój dziecka przez długi czas.
Zobacz także inne artykuły na blogu internetowej księgarni OdiDodi.pl: