Zamówienia złożone do godziny 12:00 wysyłamy tego samego dnia roboczego.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kredki

( ilość produktów: 173 )

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kredek dla dziecka?

Przygoda dziecka z kolorowym światem kredek zaczyna się zazwyczaj w wieku dwóch lat. Dwulatki jeszcze nie potrafią prawidłowo trzymać ich w ręku (chociaż są wyjątki), dlatego warto wybrać takie, które są większe. Maluchy często biorą przedmioty do buzi, zastanów się więc nad kredkami, które będą trwałe. Jak zachęcić dziecko do rysowania? Najprostszym sposobem jest podarowaniu mu kredek z miękkim grafitem. Im bardziej miękkie, tym łatwiej zostawiają ślad na kartce. Mocne przyciskanie kredek dla maluchów jest trudne i powoduje, że dzieci szybko się poddają. Kolejnym aspektem jest zmywalność. Zabawa kredkami potrafi zostawić ślady na ubrankach, rączkach, a nawet ścianie. Dlatego przy kupnie spójrzmy na tę informację od producenta. Przy dwulatku kredki zazwyczaj lądują na podłodze, to nic złego, ale zastanów się nad kupnem takich przyborów, które nie będą się łamać.

Jakie kredki dla dzieci wybrać?

W sklepie na półkach jest mnóstwo kolorowych kredek, tańsze i droższe, trójkątne, okrągłe lub sześciokątne. Które będą najlepsze? Wybór jest trudny i wielu rodziców bierze „pierwsze lepsze”, tymczasem dobrze jest się nad tym zastanowić. Najbardziej znany podział kredek to: świecoweołówkowe i akwarelowe. Dobre kredki do kolorowania dla dzieci charakteryzują się trwałością, jednak równie ważna jest intensywność kolorów. Pierwsze kredki dla dziecka – a może te świecowe? Znajdziemy je w różnych kształtach, najważniejsze jednak, żeby były bezpieczne dla dziecka (nietoksyczne). Dla starszych pociech możemy pokusić się o zakup kredek ołówkowych o różnorodnych kolorach, a dla doświadczonych małych artystów doskonałe będą kredki akwarelowe. Na początku można pokolorować nimi obrazek, a następnie użyć wody i pędzelka. Daje to piękny efekt i właściwie wygląda tak, jakbyśmy użyli farb.

Po co dzieciom kredki?

Kolorowanie i w ogóle używanie kredek to świetna zabawa! Poprzez rysowanie dziecko może w prosty sposób wyrazić swoje emocje. Czasem trudniej jest coś powiedzieć, w takich sytuacjach z pomocą przychodzą nam papier i kredki. Podczas malowania maluch poznaje świat, ćwiczy koncentrację i kreatywność. Najmłodsi rozwijają małą motorykę.

 


 

 

pixelpixelpixelpixelpixelpixel