Prezent na roczek - pomysły i inspiracje

2020-10-08
Prezent na roczek - pomysły i inspiracje

Zbliżają się pierwsze urodziny malucha, a Ty szukasz pomysłu na prezent? Świetnie się składa, poniżej znajdziesz mnóstwo propozycji prezentu na roczek.


Zabawki interaktywne – pomysł na prezent dla rocznego dziecka


Roczne dzieci są bardzo ciekawe otaczającego ich świata, dlatego chętnie sięgną po zabawki wymagające interakcji, wydające dźwięki, emitujące świetlne efekty. Zabawki interaktywne dla rocznego dziecka łączą zabawę razem z nauką. Edukacyjne przytulanki często śpiewają wesołe piosenki i zachęcają malucha do powtarzania krótkich rymowanek, są też pomocą w nauce pierwszych literek i cyferek oraz kształtów i kolorów. Uśmiechnięte zwierzaki mają dużo przycisków, które po naciśnięciu uruchamiają określoną funkcję zabawki. Interaktywna zabawka wspomaga rozwój zmysłów, wzroku, słuchu, a także określonych wzorców zachowań. Dodatkowo dzięki wielofunkcyjności takich zabawek, dziecko może cieszyć się nim długo i wciąż odkrywać nowe możliwości przedmiotu.

interaktywny królik - pomysł na prezent na roczek interaktywny miś - pomysł na prezent na roczek Interaktywny łoś - zabawka na roczek
interaktywny jeż - pomysł na prezent dla roczniaka Wydra uspokajacz - zabawka na roczek
 1. Wesoły Króliczek Lillo
 2. Interaktywny Misiek Lelek
 3. Interaktywny Łoś
 4. Interaktywny Jeż
 5. Przytulanka Wydra Uspokajacz


Chodziki, jeździki, pchacze – pomysł na prezent na roczek dla chłopca i dziewczynki


Maluchy najczęściej około pierwszego roku życia zaczynają stawiać pierwsze kroki, a przynajmniej już raczkują. Pchacze, jeździki i chodziki to idealne zabawki do nauki chodzenia. Pomagają w utrzymaniu równowagi, są całkowicie bezpieczne, mają zaokrąglone rogi i stabilne uchwyty. Dodatkowo wszystkie te zabawki spotkamy w różnych wzorach i kolorach, każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo często zabawki wspomagające naukę chodzenia są wielofunkcyjne. Znajdziemy na nich różne guziki, edukacyjne panele, które urozmaicą czas maluchowi, zaciekawią i wspomogą naukę na różnych etapach rozwoju. Dostępne są też modele, które podczas ruchu wydają dźwięki.

chodzik lokomotywa - pomysł na prezent na roczek Chodzik sowa - zabawka na roczek chodzik zebra - pomysł na prezent dla dziecka
chodzik pchasz szczeniaczek uczniaczek jeździk - zabawka na roczek
 1. Pchacz Chodzik Jeździk Lokomotywa
 2. Chodzik Pchacz Sowa
 3. Interaktywny Chodzik Zebra
 4. Chodzik Pchacz Szczeniaczka
 5. Interaktywny Chodzik z piłeczkami


Puzzle – prezent na roczek


Puzzle jako prezent dla rocznego dziecka, czy to nie za wcześnie? Nigdy nie jest za wcześnie na odkrywanie świata! Puzzle dla maluchów składają się zwykle z dwóch elementów, które są o wiele większe i trwalsze niż standardowe puzzle. Barwne elementy przyciągają uwagę najmłodszych, obrazki przedstawiają różne motywy m.in. zwierzęta, bajkowe postacie. Układanie puzzli ćwiczy wyobraźnię, koncentrację i logiczne myślenie, jest to też doskonały trening zdolności manualnych i sposób na rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Baby puzzle - prezent na rok Puzzle baby classic na roczek Układanka dla malucha - pomysł na prezent na roczek
Puzzle super buźki - zabawka na roczek Puzzle piankowe - zabawka na roczek
 1. Baby Puzzles Educa
 2. Puzzle Baby Classic Trefl
 3. Układanki malucha Kapitan Nauka
 4. Puzzle super buźki
 5. Puzzle piankowe


Kostki edukacyjne – prezent na pierwsze urodziny dziecka


Kostka edukacyjna to zabawka, która zajmie malucha na długo. Każda ścianka edukacyjnej bryły jest pełna różnorodnych gier i zabaw, które zachęcają dziecko do interakcji. Kostki edukacyjne często wydają dźwięki i mienią się różnymi barwami, dzięki temu rozwijają zmysł słuchu i wzroku. Kreatywne plansze kostki pobudzają wyobraźnię, pomagają w nauce kolorów, kształtów, a następnie liter i liczenia. Wystające elementy stymulują odpowiedni rozwój sprawności manualnej. Najczęściej na kostkach znajdziemy lusterko, przyciski, okienka, drzwiczki. Niektóre kostki pełnią także funkcję sortera.

Aktywna kostka - prezent na pierwsze urodziny Interaktywna kostka - pomysł na prezent dla dziecka Interaktywna kostka prezent na roczek
Drewniana kostka edukacyjna - na roczek Kostka sorter - prezent na roczek
 1. Kostka edukacyjna Fisher Price
 2. Kostka edukacyjna Smily Play
 3. Kostka edukacyjna Centrum Zabawy
 4. Zaczarowane Pudełko 
 5. Kostka edukacyjna WIKI

 


Klocki – prezenty na roczek


Klocki to idealny pomysł na prezent dla ciekawych świata maluchów. Szkraby uwielbiają brać do buzi różne przedmioty. Pierwsze klocki są o wiele większe niż standardowe dla starszych dzieci, dodatkowo są produkowane z materiałów wolnych od toksyn. Możemy więc być spokojni o bezpieczeństwo roczniaka podczas zabawy. Klocki to zabawka, która niezwykle wpływa na rozwój wyobraźni. Można z nich zbudować dosłownie wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy! Układanie klocków stanowi świetny trening kreatywności, a dodatkowo przyda się przy nauce kształtów, kolorów, a nawet liczb. Zestawy do układania zazwyczaj zapakowane są w wygodne pudełka, w które można włożyć klocki po skończonej zabawie.

miękkie klocki na prezent na roczek Klocki first build na roczek klocki Clemmy - prezent na roczek
Clemmy Blocks klocki na roczek klocki wader - prezent na roczek
 1. Miękkie klocki Clementoni
 2. Klocki First Builders Fisher Price
 3. Klocki w wiaderku Clemmy
 4. Kolorowa układanka Mega Blocks
 5. Klocki konstrukcyjne Wader

 


Piłki – prezent na roczek dla chłopca i dziewczynki


Piłka to uniwersalna propozycja prezentu zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Pierwsza piłka powinna być miękka i niezbyt ciężka, tak aby przy ewentualnym zderzeniu z telewizorem, czy szybą, nie spowodowała zniszczeń. Piłki dla malucha są kolorowe i zrobione z różnych materiałów, wszystko po to, żeby przyciągnąć uwagę malca i stymulować zmysł dotyku. W środku zwykle umieszczona jest piszczałka, która po ściśnięciu piłki wydaje różne dźwięki.

piłka na prezent piłka z dźwiękiem - prezent na roczek piłka pluszowa - prezent na roczek dla chłopca
piłka puzzle - prezent dla malucha piłka Fisher Price - prezent dla roczniaka
 1. Piłka Baby Clementoni
 2. Piłka z dźwiękiem - Słoń
 3. Piłka z dźwiękiem - Małpka
 4. Piłka Puzzle
 5. Uśmiechnięta piłka Fisher Price

 


Lampki, projektory – prezent na pierwsze urodziny


Lampka i projektor nocny uspokoją i utulą malucha do snu, a to wszystko dzięki wyjątkowej atmosferze, którą stwarzają. Efekty świetlne emitowane przez uspokajacze to zwykle gwiazdki pojawiające się na suficie, które mają przypominać gwieździste niebo. Kolor światła jest łagodny. Projektory mają wbudowane też różne, kojące melodie i kołysanki, które wprowadzą szkraba w senny nastrój. Pluszowe lampki i projektory mogą posłużyć również jako przytulanki. Interaktywne urządzenia do usypiania dostępne są w rozmaitych wzorach, każdy znajdzie swój ulubiony. Lampka nocna dla dziecka to też efektowna ozdoba do dziecięcego pokoiku.

lampka projektor - prezent na roczek dla chłopca Projektor Hipcio - prezent na roczek dla chłopca Prezent na roczek - projektor lampka nocna
Projektor - prezent na roczek dla dziewczynki Projektor nocny - prezent dla dziewczynki na roczek
 1. Projektor gwiazdek Chicco
 2. Uspokajacz Hipcio
 3. Projektor Kostka Chicco
 4. Projektor lampka 2w1
 5. Projektor Miś Chicco

 


Książeczki dla maluchów – pomysł na prezent


Biblioteczka Czuczu to książeczki obrazkowe w formie harmonijek o tematyce związanej z ciałem, emocjami, podstawowymi przedmiotami, owocami itp. Bez wątpienia zaspokoją ciekawość rocznego dziecka, pomogą w nauce pierwszych słów, kolorów i kształtów.
Seria Jano i Wito to książeczki pełne fascynujących przygód, zachęcające malucha do naśladowania dźwięków, stworzone przez logopedkę – Wiolettę Wołoszyn. Barwne ilustracje to dzieło Przemysława Liputy.
Seria książek z małą białą rybką to książeczki edukacyjne uwielbiane przez najmłodszych. Kontrastowe obrazki przyciągają uwagę dzieci.
Wydaje mi się, że widziałem... - książki dla maluchów z ruchomymi elementami wspierają spostrzegawczość i pozytywnie wpływają na rozwój motoryki małej.
W środku książeczek z wesołym pieskiem Spotem znajdziemy krótki tekst opisujący przygody żółtego szczeniaczka.

Biblioteczka Czuczu - książeczki na roczek
Jano i Wito w trawie - książeczka na roczek
Mała biała rybka - książeczka na roczek
Wydaje mi się, że widziałem niedźwiedzia
Spot - książeczka na roczek
 1. Biblioteczka Czuczu
 2. Seria książeczek Jano i Wito
 3. Seria książeczek z małą białą rybką
 4. Seria książeczek Wydaje mi się, że widziałem...
 5. Seria książeczek ze Spotem

 


Skoczki – pomysł na prezent na roczek


Skoczki to idealna zabawka dla ruchliwych maluchów. Gumowe, nadmuchiwane zwierzątka pomagają w nauce równowagi. Dziecko siedzi na skoczku, trzymając za uszy, podskakuje. Zabawka zajmuje szkraba, można skakać w domu, ale i na zewnątrz.

Skoczek konik - prezent na pierwsze urodziny Skoczek Piesek - prezent na roczek Skoczek Kotek - pomysł na prezent dla malucha
Skoczek Krówka - pomysł na prezent dla roczniaka Skoczek Milka - pomysł na prezent dla rocznego dziecka
 1. Skoczek Konik
 2. Skoczek Piesek
 3. Skoczek Kotek
 4. Skoczek Krówka
 5. Skoczek Milka

 


Lalki – zabawki na roczek dla dziewczynki


Lalka to uniwersalny prezent, z którego bez wątpienia ucieszy się każda mała dziewczynka. Lalki uczą empatii i akceptacji. Zabawa lalkami pozwala maluchowi wcielić się w rolę mamy i naśladować codzienne czynności ze świata rodziców takie jak opieka nad maleństwem, przewijanie, karmienie. Szmaciane przytulanki można zabrać ze sobą na spacer, bawić się nimi w domu.

Zabawka na roczek - szmaciana lalka Lala złota - zabawka na roczek dla dziewczynki Lalka - pomysł na prezent na roczek
Lalka szmaciana - zabawka na roczek Lalka - zabawka dla dziewczynki na roczek
 1. Lalka Dzidziuś Truskawka
 2. Lalka Złotowłosa Julcia
 3. Lalka Daria
 4. Lalka Basia
 5. Lalka Emilka

 


Samochody – prezent dla chłopca na roczek


Pojazdy to zabawki, po które mali chłopcy sięgają bardzo często. Szeroki wybór pozwala na wybranie swojego ulubionego modelu. Autka dla rocznych dzieci podczas zabawy wydają różne dźwięki, szeleszczą lub grzechoczą. Często spotkamy w autkach dodatkowe funkcje jak nauka kształtów, kolorów, a także otwierane i kręcące się elementy, kolorowe guziki. Zwykle do takiego autka można przywiązać sznureczek i mamy zabawkę do ciągnięcia.

Ciężarówka - prezent na roczek Ciężarówka - zabawka na roczek Miękkie autka - zabawki na roczek
Traktor - zabawka na roczek wywrotka - pomysł na prezent na pierwsze urodziny
 1. Grająca ciężarówka B-Kids
 2. Sorter ciężarówka edukacyjna
 3. Miękkie autka z napędem pullback
 4. Traktor
 5. Interaktywna wywrotka

 


Piramida, wieża – zabawki na roczek


Maluch podczas zabawy z układaniem piramidy uczy się dopasowywania odpowiednich elementów. Poszczególne elementy różnią się od siebie wielkością i kolorami, wszystko po to by w formie zabawy dziecko przyswoiło kształty, kolory, nauczyło się rozróżniać wielkości oraz rozwijało umiejętność logicznego myślenia.

drewniana układanka - zabawka na roczek Kolorowa piramidka - zabawka na roczek wieża piramidka - zabawka na roczek
piramidka - prezent na roczek Piramida z kuleczkami - prezent na roczek
 1. Drewniana układanka - Pies
 2. Kolorowa wieża z kostek
 3. Piramidka Clementoni
 4. Wieża z autek
 5. Piramida z kulkami

 


Sortery kształtów – zabawka edukacyjna na roczek


Sorter kształtów dla dzieci to wspaniała zabawka edukacyjna, która rozbudza ciekawość malucha, łącząc przy tym naukę z zabawą. Zadaniem dziecka jest dopasowanie klocków o różnych kształtach i kolorach do odpowiednich otworów. Takie działanie pozytywnie wpływa na rozwój małego odkrywcy, uczy logicznego myślenia i kreatywności, do tego ćwiczy cierpliwość i upór w dążeniu do celu. Maluch poznaje kształty poprzez dotyk przy pomocy metody prób i błędów, a odpowiednie dopasowanie klocków przynosi mnóstwo frajdy.

Sorter kształtów - prezent na roczek Interaktywny sorter kształtów - prezent na roczek Drewniany sorter kształtów - prezent na roczek

sorter kształtów - pomysł na prezent na roczek Sorter kształtów dla chłopca i dziewczynki
 1. Sorter kształtów farma
 2. Sorter kształtów Garnuszek
 3. Drewniany sorter kształtów
 4. Sorter kształtów szczeniaczek
 5. Sorter kształtów wiaderko

 


Zabawki do pchania/ciągnięcia – prezenty na roczek


Zabawki do pchania tzw. pchacze są niezwykle pomocne w nauce stawiania pierwszych kroków. Zazwyczaj są to drewniane zwierzątka na kiju, które poruszają się przy pomocy domontowanych kółek, zwykle też wydają różne dźwięki, aby uatrakcyjnić zabawę dziecku. Zabawki do ciągnięcia również zachęcają szkraba do ruchu. W końcu fajnie jest wyjść z drewnianym czteronożnym przyjacielem na spacer.

Zabawka do ciągnięcia - prezent na roczek Pchacz wózek - prezent na roczek zabawka do pchania - prezent na roczek
Zabawka do ciągnięcia - prezent na roczek Zabawka do ciągnięcia - prezent na roczek
 1. Zabawka do ciągnięcia - konik
 2. Wózek pchacz
 3. Pies detektyw Pchacz
 4. Zabawka do ciągnięcia - Piesek
 5. Zabawka do ciągnięcia - Wyścigówka

Zobacz także inne artykuły na blogu sklepu internetowego OdiDodi.pl:

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020

Polecane

Piłka z dźwiękiem Słoń

Piłka z dźwiękiem Słoń

49,28 PLN19,27 PLN
Oto jest Spot

Oto jest Spot

41,86 PLN24,29 PLN
Mała biała rybka w.2019

Mała biała rybka w.2019

29,90 PLN24,29 PLN
Piłka puzzle

Piłka puzzle

56,87 PLN39,30 PLN
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixelpixelpixelpixelpixelpixel