TOP 10 najciekawszych gier Granny

2021-01-15
TOP 10 najciekawszych gier Granny

Czy wiesz, że granie w planszówki redukuje stres i pozytywnie wpływa na kondycję naszego mózgu? Gra planszowa to świetny pomysł na spędzenie czasu z najbliższymi i sposób na nudę. Tak więc zbierz bliskich, odpręż się i zobacz top 10 najciekawszych gier planszowych wydawnictwa Granny.


logo Granny

 

Gra MAFIA

Gra Mafia od Granny

Wiek: 8+

Liczba graczy: 7 - 22 graczy

Czas gry: 30 – 60 min

Autor: Vittorio Corleone

Ilustracje: Piotr Socha

Cel gry: wyeliminowanie przeciwników, przywrócenie spokoju w mieście Spytown, rozbicie groźnego gangu

Lubisz gry psychologiczne? W takim razie Mafia to gra idealna dla Ciebie. W Spytown grasuje mafia, ich działania są dobrze przemyślane i dzięki doskonałemu przygotowaniu udaje im się to wszystko utrzymać w tajemnicy. Pytanie na jak długo. Wciel się w rolę policjanta, tajnego agenta, a może jednak zostaniesz niebezpiecznym członkiem gangu? Kto wygra – mafia czy stróże prawa? Gra idealna dla dużej grupy uczestników, świetnie więc sprawdzi się na domówce. Żeby wzbogacić rozgrywkę, w instrukcji opisano dodatkowe zasady. Są też uproszczone zasady z myślą o najmłodszych uczestnikach gry. Piękna oprawa graficzna robi swoje, ciężko oderwać oko od oryginalnych rysunków Piotra Sochy. Jakie umiejętności będą przydatne do gry w Mafię (bez obaw brak tych umiejętności można wyćwiczyć)? Umiejętność przekonywania, blef i może trochę urok osobisty, żeby przekonać przeciwników do swoich racji. :)
 

Gra Wspinaczka

Gra Wspinaczka od Granny

Wiek: 7+

Liczba graczy: 2 – 5 graczy

Czas gry: 45 min

Autor: Wojciech Grajkowski

Ilustracje: Tomasz Minkiewicz

Cel gry: zebranie trzech flag, dotarcie na sam szczyt skałki jako pierwszym

Wspinaczka to gra, w której liczy się taktyka, ale i trochę szczęścia, może nawet więcej szczęścia niż taktyki. Czy zdobędziesz się na odwagę i weźmiesz udział w zawodach wspinaczkowych? Zadaniem zawodników będzie dotarcie na sam szczyt, a jak wiadomo kto pierwszy ten lepszy! Czy ryzyko się opłaca? Przekonaj się sam. Elementy w pudełku potrafią zaskoczyć: pionki w kształcie postaci (i to dwustronne, z jednej strony kobieta, po drugiej stronie mężczyzna), dwustronna plansza (po drugiej stronie – wnętrze góry), mini plansze w kształcie plecaków i dopracowane karty ekwipunku. Uwaga, z drugiej strony kart są wyrazy anglojęzyczne, więc gra świetnie nada się również do pogłębienia umiejętności języka angielskiego. W zestawie jest aż 6 kostek - dlaczego? Okazuje się, że mają one decydować o poziomie zmęczenia zawodnika i ewentualnej przerwie np. na herbatkę. Warto dodać, że to nie my nimi rzucamy, a trójwymiarowy mechanizm, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia grę.

 

Gra M/S Batory

Gra M/S Batory

Wiek: 12+

Liczba graczy: 2 - 4 graczy

Czas gry: 30 -60 min

Autor: Filip Miłuński

Ilustracje: Adam Pękalski

Cel gry: zdemaskowanie i ujęcie złodzieja drogocennych pereł Hrabiny

 M/S Batory to gra detektywistyczna, w której poczujesz się jak prawdziwy Sherlock Holmes. Na wstępie warto wspomnieć o samej planszy, która zdecydowanie odbiega od standardowych. Plansza M/S Batory to trójwymiarowy, trzypoziomowy statek, którego przed grą należy samodzielnie złożyć. To może być dodatkową frajdą dla najmłodszych. W grze występuje aż 12 postaci, różniących się rolą, jaką pełnią na statku, płcią, wiekiem i wyglądem. Nie można zapomnieć również o papugach, które towarzyszą Kapitanowi Statku. Dużym plusem gry M/S Batory jest możliwość gry w języku angielskim. Zależnie od tego, w jakim języku chcemy prowadzić rozgrywkę, tak też składamy statek. Wciel się w rolę detektywa i rozwiąż kryminalną zagadkę. Zaproś znajomych na pokład słynnego transatlantyka! Notuj, zadawaj pytania i nie daj się zwieść! W grze uczestnicy będą musieli wykazać się sprytem, umiejętnością zadawania pytań, ale i słuchania, a także skupieniem.

 

Gra Drogi do Rzymu

Gra Drogi do Rzymu

Wiek: 8+

Liczba graczy: 2 -5 graczy

Czas gry: 30 – 40 min

Autor: Matthieu Podevin

Ilustracje: Joelle Drans

Cel gry: rozbudowa dróg, zdobycie przychylności cesarza

 

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, ale ktoś te drogi musi zbudować. W tej grze familijnej razem z pozostałymi graczami wcielicie się w rolę najbogatszych rodzin starożytnego Rzymu i stworzycie sieć dróg, która połączy Wieczne miasto z resztą świata, a to wszystko po to, by cesarz się do Was uśmiechnął. Jedna z najbardziej wyczekiwanych gier Granny 2020 roku ma proste zasady i jest idealna dla całej rodziny. W zależności od tego, w ile osób chcemy grać (2-3 lub 4-5), wybieramy odpowiednią stronę planszy. Każdy gracz ma własną planszetkę w stylu antycznej świątyni i dodatkowe pudełko na żetony. Przenieś się do Cesarstwa Rzymskiego i buduj jego potęgę wspólnie z rodziną i przyjaciółmi! Dokładną instrukcję gry znajdziesz poniżej.

 

Gra CVlizacje

Gra CVilizacje od Granny

Wiek: 10+

Liczba graczy: 2 – 5 graczy

Czas gry: 45 min

Autor: Jan Zalewski

Ilustracje: Piotr Socha

Cel gry: zdobycie jak największej liczby punktów zadowolenia

CVlizacje to szalona gra, w której napiszesz CV dla całej cywilizacji i to w krzywym zwierciadle. Stawką w grze jest zadowolenie grupy, a raczej plemienia, którym będziesz zarządzać. Wyobrażasz sobie wpisać do CV: wynalazłem koło lub oswoiłem kota? Tak mogłyby wyglądać CV naszych przodków. CVlizacje to kontynuacja gry CV, gdzie można było stworzyć własny życiorys. Zarządzaj swoim plemieniem, wydawaj rozkazy, zbieraj surowce i czyhaj na nowoczesne technologie. Rozkazy, które można wydać innym, mają niecodzienne nazwy np. kradziejstwo, cwaniactwo, czy nicnieróbctwo. Idealna gra dla rodziny i znajomych, angażująca rozgrywka wywołuje mnóstwo pozytywnych emocji. Przekonaj się sam!

 

Gra Szkoła Magów

Gra Szkoła Magów od Granny

Wiek: 10+

Liczba graczy: 2 – 4 graczy

Czas gry: 30 minut

Autor: Evangelos Foskolos, Stelios Kourtis

Ilustracje: Asterman Studio

Cel gry: okiełznanie żywiołów, zwycięstwo w Wielkim Turnieju Magii

Zawsze marzyłeś o nauce w szkole magii niczym w Hogwarcie z Harrego Pottera? Marzenia się spełniają! Zostań uczniem i weź udział w Wielkim Turnieju Magii. Jednak przed przystąpieniem do turnieju, trzeba się do niego dobrze przygotować. W dynamicznej rozgrywce przyda się refleks, umiejętność rzucania czarów i wyczucie czasu. Szkoła Magów to gra kościana, w której magiczną różdżkę zastępuje aż 45 magicznych kości i tajemnicze karty zaklęć. W rozgrywce chodzi o wyeliminowanie czarodzieja-przeciwnika, wszystko dzieje się w szalonym tempie i z mnóstwem emocji. Losowość gry jest ogromna, więc do wygranej przyda się również łut szczęścia. Piękne ilustracje wprowadzają w czarodziejski klimat. Gra sprawi największą radość tym najmłodszym czarodziejom, jednak rozgrywka w Szkołę Magów może być też chwilą odpoczynku dla rodziców.

 

Gra Rekin

Gra Rekin od Granny

Wiek: 5+

Liczba graczy: 2 – 4 graczy

Czas gry: 20 min

Autor: Arpad Fritsche

Ilustracje: Dovydas Čiuplys

Cel gry: przechytrzenie drapieżnego rekina, pomoc rybkom

 

 

Podwodna kraina jest piękna, ale jakże niebezpieczna! Kolorowe ławice rybek potrzebują Twojej pomocy! Na dnie oceanu grasuje rekin i inne niebezpieczne, a do tego głodne drapieżniki. Pomóż rybkom skryć się w rafie koralowej i nie zostać śniadaniem dla wygłodniałej szajki. Wyjątkowa plansza przedstawiająca dno oceanu i przyciągająca uwagę szafa graficzna gry sprawiają, że dzieciaki uwielbiają grę Rekin od Granny. Rozgrywka w nią to nie tylko dobra zabawa, ale również dobra okazja do nauki kolorów, rozwijania umiejętności logicznego myślenia i przewidywania, a także podejmowania decyzji (czasem ryzykownych) i płynących z nich konsekwencji. Proste zasady i możliwość stopniowania trudności to kolejne zalety gry Rekin. Rozgrywka wciąga, bawi i uczy jednocześnie!

 

Gra Gangster City

Gra Gangster City od Granny

Wiek: 10+

Liczba graczy: 1 – 6 graczy

Czas gry: 20 min

Autor: Henrik Larsson, Kristian Amundsen Ostby

Ilustracje: Fiore GmbH

Cel gry: odnalezienie groźnych przestępców, poznanie motywów zbrodni

Gangster City to gra karciana, w której masz szansę na moment wcielić się w prywatnego detektywa i znaleźć odpowiedź na pytanie: kto, gdzie i przede wszystkim dlaczego? Czy miłość i pieniądze to jedyne motywy zbrodni, a artyści i naukowcy są bez winy? Przeprowadź śledztwo, analizuj i oskarżaj, kiedy jesteś tego pewien, a dowody mówią same za siebie lub po prostu zaryzykuj, czas ucieka... Ustal tożsamość zbrodniarzy, zanim zrobią to inni uczestnicy gry. W Gangster City można grać również samemu! Samo przygotowanie gry trwa chwilkę, zasady można wytłumaczyć w mniej niż dwie minuty, a rozgrywka w Gangster City to prawdziwa przyjemność. Czego chcieć więcej?

 

Gra Dzień Bobry

Gra Dzień Bobry od Granny

Wiek: 8+

Liczba graczy: 3 – 6 graczy

Czas gry: 20 min

Autor: Andy Niggels

Ilustracje: Maeva Da Silva

Cel gry: zebranie 5 takich samych kart zapasów szybciej niż reszta uczestników gry

Leśne zwierzaki szykują się do zimowego snu. Zanim spokojnie zasną, muszą jednak zebrać wystarczającą ilość swoich ulubionych przysmaków: pestki słonecznika, żołędzie, orzechy włoskie, laskowe lub ziemne. Wiewiórka, szop pracz, chomik, bóbr i świstak - jak daleko się posuną, by zdobyć pokarm? Masz dwie możliwości: być cierpliwym i liczyć na przypływ szczęścia albo użyć sprytu i przechytrzyć pozostałych uczestników. Gra z motywem natury bez wątpienia spodoba się nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Rozgrywka potrafi wciągnąć i nie ma mowy o nudzie! Urocze ilustracje na kartach cieszą oko. Jeśli lubisz lekkie gry karciane, w których trzeba wykazać się sprytem, to ta gra sprawi Ci wiele radości. Jak grać? Sprawdź poniżej.

 

Gra Ale cyrk!

Gra Ale cyrk od Granny

Wiek: 6+

Liczba graczy: 2 – 4 osoby

Czas gry: 15 min

Autor: Marco Teubner

Ilustracje: Marie Cardouat

Cel gry: wykonanie 7 układów i wywołanie burzy oklasków

Zaproś znajomych na prawdziwe cyrkowe widowisko, w którym sami weźmiecie udział. Aby zdobyć uznanie widowni i usłyszeć gromkie oklaski, musicie wykonać aż 7 niebanalnych akrobacji, a to wszystko z ogromną precyzją. Plansze w grze "Ale cyrk!" to trzy areny cyrkowe (a jakże by inaczej), karty przedstawiają układy, które należy wykonać. Zadaniem graczy jest ułożenie piramid z cyrkowców (drewnianych klocków o rozmaitych kształtach) zgodnie z ułożeniem na wylosowanej karcie. Wydaje się proste? Przekonaj się, czy tak jest naprawdę. :) Rozgrywka jest pełna dynamiki, skupienia i emocji. Gra doskonali zręczność graczy.


Zobacz także inne artykuły na blogu internetowego sklepu OdiDodi:

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021

Polecane

GRANNA SUPER GRA CVlizacje

GRANNA SUPER GRA CVlizacje

97,91 PLN72,17 PLN
Gra Ale cyrk!

Gra Ale cyrk!

84,39 PLN64,57 PLN
Gra MS Batory

Gra MS Batory

100,74 PLN91,24 PLN
Gra Wspinaczka

Gra Wspinaczka

97,90 PLN72,17 PLN
Gra Gangster City

Gra Gangster City

39,16 PLN25,80 PLN
Gra Szkoła Magów

Gra Szkoła Magów

97,91 PLN72,17 PLN
Gra Rekin

Gra Rekin

53,40 PLN47,31 PLN
Gra Dzień Bobry

Gra Dzień Bobry

35,70 PLN28,86 PLN
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixelpixelpixelpixelpixelpixel