Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Książki o sławnych ludziach - wartościowe książki dla dzieci

2020-09-29
Książki o sławnych ludziach - wartościowe książki dla dzieci

Książki dla dzieci to nieoceniona pomoc dydaktyczna, można dowiedzieć się z nich wiele o otaczającym nas świecie, historii, czy przyrodzie. Tym razem przygotowaliśmy listę najciekawszych tytułów o wybitnych ludziach, pisanych przystępnym językiem. Wśród nich znajdziecie książki z serii Mali WIELCY, Nazywam się... oraz Klub Małego Patrioty. Kim była Maria Skłodowska-Curie, co stworzył Leonardo da Vinci, co się stało z uchem Van Gogha? 

 


Książki z serii Mali WIELCY


 

Mali WIELCY to seria książeczek o inspirujących osobach przeznaczona dla dzieci. Pełna kolorowych ilustracji, pisana przystępnym językiem – zainspiruje dziecko do odkrywania świata, rozwijania pasji i dążenia do celu.

Każda książka z bestsellerowej serii to biografia z mnóstwem ciekawostek i autentycznych zdjęć. Mali WIELCY w twardej oprawie z dużą czcionką skradną serca małych, WIELKICH czytelników. Poznajcie historie i marzenia wybitnych malarzy, naukowców, muzyków, projektantek i odkrywców.

 


 

Mali WIELCY. Coco Chanel

Poznajcie dziewczynkę, która zamiast bawić się lalkami, szyła dla nich prześliczne sukienki, później została szwaczką i występowała na kabaretowej scenie. Twórczyni fascynujących kapeluszy projektowała też ubrania dla gwiazd prosto z Hollywood. Dzięki niej znamy małą czarną i perfumy, obok których ciężko przejść obojętnie …

Jak wyglądało dzieciństwo legendarnej projektantki mody? Jak brzmiało prawdziwe imię Coco? Dowiedzcie się więcej o kobiecie, która wymyśliła damskie garnitury i rozpropagowała opaleniznę.

Mali WIELCY. Coco Chanel

Autor: Maria Isabel Sanchez Vegara
Ilustrator: Ana Albero
Liczba stron: 32
Wydawnictwo: Smart Books

 

Mali WIELCY. Frida Kahlo

Zobaczcie, jak choroba może całkowicie zmienić życie małej dziewczynki. Frida Kahlo w dzieciństwie zachorowała na polio, później została poszkodowana w wypadku, a skutki odczuwała do końca życia, co stanowczo wpłynęło na jej twórczość. Kobieta malowała przede wszystkim autoportrety przedstawiające jej własną rzeczywistość, jej życie.

Poznajcie wyjątkową artystkę i jej przejmującą historię o miłości, nadziei, niezwykłej odwadze i przezwyciężaniu wszelkich słabości.

Mali WIELCY. Frida Kahlo

Autor: Maria Isabel Sanchez Vegara
Ilustrator: Gee Fan Eng
Liczba stron: 32
Wydawnictwo: Smart Books

 

Mali WIELCY. Maria Skłodowska-Curie

Poznaj życiorys przyjaciółki Alberta Einsteina, jedynej kobiety-laureatki dwóch pokojowych Nagród Nobla i jednej z pierwszych kobiet, która zrobiła prawo jazdy. Jak kobiecie udało się odkryć dwa pierwiastki promieniotwórcze?

Historia o kobiecie, której nie pozwolono studiować na polskim uniwersytecie to historia o prawdziwej determinacji, odwadze, wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i odkrywania świata.

Mali WIELCY. Maria Skłodowska-Curie

Autor: Maria Isabel Sanchez Vegera
Ilustrator: Frau Isa
Liczba stron: 32
Wydawnictwo: Smart Books

 

Mali WIELCY. Stephen Hawking

Kolejna książeczka o wybitnych ludziach z serii Mali WIELCY przedstawia historię niezwykłego chłopca z ogromną pasją, u którego zdiagnozowano nieuleczalną chorobę – stwardnienie rozsiane.

Jako mały chłopiec Stephen uwielbiał obserwować niebo, rozmyślając wtedy o wszechświecie. Hawking osiągnął wiele sukcesów z zakresu matematyki i fizyki, co pozwoliło mu na dostanie się do prestiżowych uczelni Cambrige i Oksfordu.

Mali WIELCY. Stephen Hawking

Autor: Maria Isabel Sanchez Vegera
Ilustrator: Matt Hunt
Liczba stron: 32
Wydawnictwo: Smart Books

 


Książki z serii Klub Małego Patrioty


 

Książeczki z serii Klub Małego Patrioty to propozycje dla ciekawskich świata dzieci, które chcą poznać polskich artystów, naukowców, odkrywców, wynalazców i zdobywców. Dzięki lekturze tych tytułów poznasz ciekawostki ze świata prawdziwych gwiazd estrady, aktorów, tancerzy i wielu innych.

  • Czy wiesz, kto sprzedał ponad milion egzemplarzy płyt w ciągu roku?
  • Kto skonstruował pojazd ułatwiający kosmonautom poruszanie się po Księżycu?
  • Jak nazywała się kobieta, która jako pierwsza opłynęła samotnie ziemię?
  • Kto stoi za odkryciem źródła Amazonki?

Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w Klubie Małego Patrioty.

 


 

Polscy artyści

Polscy artyści - książka o sławnych ludziach

Polscy naukowcy

Polscy naukowcy - książka o sławnych naukowcach

Polscy odkrywcy

Polscy odkrywcy - książka o sławnych ludziach

Polscy wynalazcy

Polscy naukowcy - książka o wybitnych wynalazcach

Polscy zdobywcy

Polscy zdobywcy - książka o polskich zdobywcach

Autor: Dariusz Grochal
Ilustrator: Dariusz Grochal
Liczba stron: 12
Wydawnictwo: Skrzat

 


Książki z serii Nazywam się …


 

Książki z serii „Nazywam się” to książki o wybitnych osobach, przedstawione w pierwszoosobowej narracji. Dzięki temu czytelnik ma wrażenie jakby mógł osobiście poznać wybitnego artystę, malarza, czy wynalazcę. Cała seria książek jest pełna ciekawostek z życia sławnych ludzi, którzy odnieśli sukcesy w różnych dziedzinach.

Poznamy bliżej m.in. Mikołaja Kopernika, czy Marię Skłodowską-Curię, dowiemy się więcej o ich osiągnięciach. Zbierz całą kolekcję biografii Nazywam się!


 

 

 Nazywam się Albert Einstein

Poznajcie biografię wybitnego fizyka okrzykniętego przez magazyn „Time” człowiekiem XX wieku.

  • Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, autor teorii względności, prywatnie przyjaciel Marii Skłodowskiej-Curie.

Osiągnął naukowy sukces pomimo raczej przeciętnych wyników w nauce. Dowiedz się więcej o autorze wzoru E=mc^2 i jego naukowych teoriach, odkryciach.

Nazywam się Albert Einstein

Autor: Lluis Cugota
Ilustrator: Gustavo Roldan
Liczba stron: 64
Wydawnictwo: Media Rodzina

 

Nazywam się Antoni de Saint-Exupery

Znacie „Małego Księcia” – ponadczasową, chwytającą za serce lekturę uwielbianą przez dzieci i dorosłych? Poznajcie więc jego autora i ciekawostki z jego życia!

  • Czy wiesz, że Antoni de Saint-Exupery był pilotem?
  • Gdzie studiował ten francuski pisarz?
  • Co zainspirowało go do stworzenia jednej z najpopularniejszych teraz lektur szkolnych?

Odpowiedzi na te pytania i wiele innych znajdziesz w książce z serii „Nazywam się...”.

Nazywam się Antoni de Saint-Exupery

Autor: Maritxell Marti
Ilustrator: Valenti Gubianas
Liczba stron: 64
Wydawnictwo: Media Rodzina

Nazywam się Fryderyk Chopin

Tym razem poznamy wybitnego pianistę i kompozytora, który opowie nam historię swojego życia. Dowiemy się więcej o dzieciństwie Fryderyka, o jego pełnym ciepła domu przepełnionym muzyką, o wspaniałych, warszawskich koncertach i więcej o historii Polski, której w tym czasie nie było na mapie.

Nazywam się Fryderyk Chopin to też opowieść o dorastaniu, poszukiwaniu własnej drogi, miłości i jednocześnie cierpieniu artysty.

Nazywam się Fryderyk Chopin

Autor: Aleksandra Zgorzelska
Ilustrator: Józef Wilkoń
Liczba stron: 64
Wydawnictwo: Media Rodzina

 

Nazywam się Jan Paweł II

W tej książce opowie o sobie Jan Paweł II – postać znana każdemu. Papież Polak będzie mówił o Bogu, relacjach z ludźmi, o swoim nietuzinkowym życiu.

  • Czy wiecie, że Jan Paweł II uwielbiał górskie wędrówki, jazdę na nartach i pływanie, a jego ulubionym deserem były słodkie kremówki?
  • Jesteście ciekawi, jak nazywali Karola Wojtyłę koledzy ze szkolnej ławki?

Nazywam się Jan Paweł II

Autor: Jan Góra
Ilustrator: Lucyna Talejko-Kwiatkowska
Liczba stron: 64
Wydawnictwo: Media Rodzina

 

Nazywam się Leonardo da Vinci

Przenieśmy się teraz do słonecznej Toskanii, gdzie poznamy bliżej malarza, rzeźbiarza, inżyniera, architekta, wynalazcę i prawdziwego Człowieka Renesansu, a to tylko jedna osoba.

Na pewno słyszeliście o dziełach Leonarda da Vinci, kojarzymy go głównie z malarstwem i rzeźbą, ale czy wiedzieliście, że to właśnie on wynalazł korkociąg, młynek do pieprzu i makaron? Leonardo był także kreatywnym kucharzem i cukiernikiem.

Nazywam się Leonardo da Vinci

Autor: Antonio Tello
Ilustrator: Johanna A. Boccardo
Liczba stron: 64
Wydawnictwo: Media Rodzina

 

Nazywam się Matahma Ganghi

Cześć! To ja Matahma Ganghi. Wiecie, co oznacza moje imię? Matahma oznacza „wielki duchem”. Może wyglądam na bardzo nieśmiałego i pewnie myślicie, że mam na sobie prześcieradło, ale prawda jest inna.

Całe moje życie bardzo chciałem pomagać słabszym, najuboższym i prześladowanym ze względu na pochodzenie oraz kolor skóry. Udało mi się tego dokonać bez używania przemocy, bo według mnie przemoc to najgorsza z możliwych forma walki o równość kobiet i mężczyzn.

Nazywam się Mahatma Gandhi

Autor: Lara Toro
Ilustrator: Mariona Cabassa
Liczba stron: 64
Wydawnictwo: Media Rodzina

 

Nazywam się Maria Skłodowska-Curie

Maria Skłodowska-Curie to laureatka aż dwóch Nagród Nobla, jednej z fizyki, drugiej z chemii. Razem z mężem Piotrem Curie odkryła polon i rad, a po śmierci ukochanego utworzyła Instytut Radu. Wybitna Polka podczas pierwszej wojny światowej udzielała pomocy rannym, używając do tego promieni Roetgenowskich.

Nazywam się Maria Skłodowska-Curie

Autor: Lluis Cugota
Ilustrator: Luisa Vera
Liczba stron: 64
Wydawnictwo: Media Rodzina

 

Nazywam się Matka Teresa z Kalkuty

Cześć! Z tej strony Matka Teresa z Kalkuty. Chciałam opowiedzieć Wam o moim życiu i o tym, jak pomoc drugiemu człowiekowi jest ważna. Jest ważna dla obdarowanego pomocą, ale i również dla nas, bo pomagając, możemy dostać o wiele więcej, niż byśmy się spodziewali.

W zamian dostajemy radość, miłość i wolność. Od najuboższych nauczyłam się, jak cieszyć się z tego, co życie ma do zaoferowania, niekoniecznie posiadając to na własność.

Nazywam się Matka Teresa z Kalkuty

Autor: Carmen Gil
Ilustrator: Marcie Gall
Liczba stron: 64
Wydawnictwo: Media Rodzina

Nazywam się Mikołaj Kopernik

Kolejna książka biograficzna z serii „Nazywam się” o znanych postaciach nauki i kultury przybliży nam życiorys Mikołaja Kopernika. Słynny Polak znany jest przede wszystkim ze swojej teorii heliocentrycznej i dzieła „O obrotach sfer niebieskich”.

Kopernik był astronomem, ale czy wiecie, że znał się równie dobrze na prawie i medycynie? Torunianin zdobywał cenną wiedzę na Uniwersytetach w Krakowie, Bolonii i Padwie.

Nazywam się Mikołaj Kopernik

Autor: Błażej Kusztelski
Ilustrator: Bogusław Orliński
Liczba stron: 64
Wydawnictwo: Media Rodzina

 

Nazywam się Pablo Picasso

Czy wiedzieliście, że Pablo Picasso już w wieku 14 lat miał swoją pierwszą wystawę w sklepie z parasolami?

Wybitny malarz prowadził intensywne życie, kochał sztukę, kobiety i walki byków, co czasem prowadziło go do zguby. Dowiedzcie się więcej o jednym z najwybitniejszych artystów XX wieku, czytając „Nazywam się Pablo Picasso”.

Nazywam się Pablo Picasso

Autor: Eva Bargallo
Ilustrator: Violeta Monreal
Liczba stron: 64
Wydawnictwo: Media Rodzina


Nazywam się Stefan Wyszyński

Tym razem książka z serii „Nazywam się” przybliży nam życie Stefana Wyszyńskiego. Prymas Tysiąclecia miał bardzo duży wpływ na historię Polski. Kardynał szanował i kochał każdego bliźniego bez wyjątku, swoje życie całkowicie zawierzył Bogu. 7 czerwca tego roku miała odbyć się jego beatyfikacja, jednak z powodu pandemii została przesunięta na inny termin.

Nazywam się Stefan Wyszyński

Autor: Wojciech Widłak
Ilustrator: Bogusław Orliński
Liczba stron: 64
Wydawnictwo: Media Rodzina

 

Nazywam się Vincent van Gogh

Czy wiedzieliście, o tym, że Vincent van Gogh malował tylko przez 10 lat swojego życia, a w tym czasie powstało ponad 900 obrazów?

Pierwsze skojarzenia ze słynnym malarzem to rudowłosy szaleniec bez ucha i jego słoneczniki. Właściwie, dlaczego szaleniec i co z tym uchem? Poznajcie wszystkie ciekawostki z życia artysty.

Nazywam się Vincent van Gogh

Autor: Carme Martin
Ilustrator: Rebeca Luciani
Liczba stron: 64
Wydawnictwo: Media Rodzina


Nazywam się William Szekspir

Cześć, tu Szekspir. Być albo nie być, oto jest pytanie. Znasz to prawda? To słowa, które wypowiedział Hamlet – postać stworzona przeze mnie. Na pewno też kojarzysz Romea i Julię i ich nieszczęśliwą miłość. Tworzyłem m.in. tragedie, komedie i wiele innych.

Wiecie, że osobiście znałem królową Elżbietę I?

Nazywam się William Szekspir

Autor: Ferran Aleksandri
Ilustrator: Violeta Monreal
Liczba stron: 64
Wydawnictwo: Media Rodzina

 

Nazywam się Wolfgang Amadeusz Mozart

Czy wiecie, że Wolfgang Amadeusz Mozart między szóstym a dziesiątym rokiem życia objechał całą Europę, koncertując wspólnie ze swoją siostrą?

Połowę swoich dzieł napisał między 8 a 19 rokiem życia. Poznaj lepiej Mozarta i jego biografię dzięki lekturze „Nazywam się Wolfgang Amadeusz Mozart”.

Wolfgang Amadeusz Mozart

Autor: Marti Maritxell
Ilustrator: Xavier Salomo
Liczba stron: 64
Wydawnictwo: Media Rodzina


Zobacz także inne artykuły na blogu sklepu internetowego OdiDodi.pl:

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020

Polecane

Klub małego patrioty. Polscy naukowcy

Klub małego patrioty. Polscy naukowcy

7,00 PLN brutto4,16 PLN brutto
Klub małego patrioty. Polscy zdobywcy

Klub małego patrioty. Polscy zdobywcy

7,00 PLN brutto3,53 PLN brutto
Klub Małego Patrioty. Polscy odkrywcy

Klub Małego Patrioty. Polscy odkrywcy

9,35 PLN brutto4,20 PLN brutto
Klub Małego Patrioty. Polscy wynalazcy

Klub Małego Patrioty. Polscy wynalazcy

7,00 PLN brutto4,16 PLN brutto
Podróżnicy

Podróżnicy

58,80 PLN brutto29,93 PLN brutto
Nazywam się Mahatma Gandhi

Nazywam się Mahatma Gandhi

26,60 PLN brutto14,02 PLN brutto
Nazywam się Jan Paweł II

Nazywam się Jan Paweł II

26,60 PLN brutto16,26 PLN brutto
Herosi. 20 historii o polskich olimpijczykach

Herosi. 20 historii o polskich olimpijczykach

50,23 PLN brutto39,36 PLN brutto
Nazywam sie Leonardo da Vinci

Nazywam sie Leonardo da Vinci

19,01 PLN brutto14,02 PLN brutto
Nazywam się Pablo Picasso

Nazywam się Pablo Picasso

19,00 PLN brutto14,02 PLN brutto
Nazywam się...Vincent van Gogh

Nazywam się...Vincent van Gogh

19,00 PLN brutto14,02 PLN brutto
Nazywam Się Antoine De Saint-Exupery

Nazywam Się Antoine De Saint-Exupery

19,00 PLN brutto14,71 PLN brutto
Nazywam się William Szekspir

Nazywam się William Szekspir

19,01 PLN brutto14,74 PLN brutto
Nazywam się Maria Skłodowska-Curie

Nazywam się Maria Skłodowska-Curie

19,00 PLN brutto14,02 PLN brutto
Nazywam się Fryderyk Chopin - A. Zgorzelska

Nazywam się Fryderyk Chopin - A. Zgorzelska

21,44 PLN brutto17,98 PLN brutto
Nazywam się Stefan Wyszyński

Nazywam się Stefan Wyszyński

33,61 PLN brutto18,36 PLN brutto
Maria Skłodowska-Curie. Światło w ciemności

Maria Skłodowska-Curie. Światło w ciemności

53,86 PLN brutto29,43 PLN brutto
Nazywam się...Albert Einstein

Nazywam się...Albert Einstein

19,01 PLN brutto14,02 PLN brutto
Mali WIELCY. Frida Kahlo

Mali WIELCY. Frida Kahlo

34,99 PLN brutto
Mali WIELCY. Coco Chanel

Mali WIELCY. Coco Chanel

34,99 PLN brutto
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixelpixelpixelpixelpixelpixel